Koolielu

Tunnustamine



Aasta õpetajad 1994-2022 leiate siit
 

Õpilaste saavutused aineolümpiaadidel ja võistlustel:

19. veebruaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones vabariiklik pallilahingu finaal.

Meie kooli 1.-3. klassi poiste võistkond suutis kõik mängud võita ja tulla vabariigis esimeseks!
Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Harald Must 3b, Siim Markus Põldsepp 3a, Indrek Peips 3a, Henri-Robin Läänesaar 3c, Kaarup Teider 3c, Artur Pramann 3a ja Rafael Post 3a
Õpetaja Riho Siil

14. veebruaril toimusid Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 4.-6. klasside õpilaste minivõrkpalli võistlused.

Tüdrukute võistkond saavutas 2. koha
Võistkonnas mängisid : Mirtel Oks 6d, Lilli Regina Varik 5b, Marta Kimmel 5b, Emily Salumets 5b ja Anita-Emily Laansoo 6c
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik

Poisid saavutasid 1. koha
Võistkonnas mängisid : Maru Jürmann 6b, Marten Paeglis 6b, Richard Pikk 6b, Benjamin Helk 6a ja Mikk Missik 6a
Võistkonna õpetaja Riho Siil

9. veebruaril toimus füüsikaolümpiaadi maakondlik voor.

Meie kooli tulemused olid järgmised:

8. klass:
Jane Bergman - 1. koht
Johanna Paeglis - 4. koht
Tublilt osalesid ka Uku Riisenberg ja Rasmus-Sören Suigusaar

9. klass:
Aaron Kütt - 3. koht
Kristen Vagel - 5. koht
Jarek Luik - 6. koht
Tublilt osales ka Lars Erik Soome

Jane Bergman oli kogu põhikooli koondarvestuses 2. kohal.

Rõõmu valmistas ka see, et 10. klassi arvestuses olid 4 esimest meie kooli vilistlased.

Õpetaja Jüri

1. Veebruaril toimus Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 1.-3. klassi õpilaste pallilahing.

Meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja saavutada esimene koht. Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Indrek Peips 3a, Artur Pramann 3a, Siim Markus Põldsepp 3a, Rafael Post 3a, Kaarup Teider 3c ja Henri- Robin Läänesaar.
Õpetaja Riho Siil

Viljandi Linnaraamatukogu 2023 inglise keele esseekonkurss

Johanna Paeglis, 8.c - I koht Viljandi Linnaraamatukogu 2023 inglise keele esseekonkursil 7.-9.kl arvestuses teemal "Estonian-American Cultural Connection: from Music to Literature and Beyond"

7. Detsembril toimusid Abja-Paluojal Viljandimaa koolide 1.-5. klassi poiste korvpallivõistlused.

Meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja turniiri võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid Jasper Russak 4c, Tristan Teikes 4c, Sten Kenneth Pinsel 4c, Henri-Robin Läänesaar 3c, Andreas Põder 5b ja Martin Rannala 5b.
Õpetaja Riho Siil

2. detsembril toimus Võru spordihallis noorte kergejõustikusarja „TV10 Olümpiastarti“ esimene vabariiklik etapp.

Meie kooli õpilastest oli edukaim 5b klassi õpilane Ralf Vanamets, kes saavutas kõrgushüppes 65 osaleja hulgas suurepärase 3. koha tulemusega 1.35m. Keidi Maasing 7c tõukas kuuli 9.65m ja see andis talle 71 tüdruku hulgas kõrge 15. koha. Travis Sõber saavutas teivashüppes tulemusega 2.40m 17. koha, kokku oli stardis 50 poissi. Kooli esindasid edukalt veel Kirke Võsu 5a, Karl Alliksaar 5a, Elvi Kaldoja 5a, Meia Niinepuu 6b ja Gelli Õunap 7a.
Õpetaja Riho Siil

29.nov. Maakondlikul Escape Rooms võistlusel inglise keeles saavutas meie kooli

I võistkond I koha.
I võistkonda kuulusid:
1.Oliver Buht 9b
2.Marie Miilen 9b
3. Uku Tamberg 9b
4.Lars Erik Soome 9b - võistkonna kapten
5. Robin Pell 9c
6.Mirjam Toom 9c
(õpetajad Anu Roht, Kristy Leinus, Enid Härm).

Ja II võistkond saavutas III koha (9 võistkonna hulgas).
Võistkonda kuulusid:
1.Mia Ennok 9c
2.Anna Louise Kostin 9c
3.Elis Maling 9a
4.Mona Sofia Linnupuu 9a
5.Martin Hendrikson 9a - võistkonna kapten
6.Kristjan Hendrikson 9a
(õpetaja Piret Sadam)

1. detsembril toimus Professor Jaan Depmanile pühendatud XXVIII nuputamisvõistlus. 

Meie koolivõistkond saavutas I koha 8.-9.kl arvestuses
koosseisus: Jarek Luik, Aaron Kütt, Jane Bergmann, Anton Aavik.

30. novembril Viljandi Paalalinna Koolis toimus Maakondlik Nuputa võistlus.

Võistlusel saavutasid 5.-6. klassi arvestuses 3 koha võistkond, kuhu kuulusid
6. klassist Nora Nöps, Hanna Miia Haljas, 5.kl Cristofer Pihu ja Kirke Võsu

4 koha saavutas võistkond, kuhu kuulusid
5.klassist Aleksandra Kaljurand, Kiur Artur Kaarelson ja 6. klassist Sofia Kolla.

28. Novembril toimunud rahvastepalli vabariiklikus piirkonnafinaalis saavutasid meie kooli 3. klassi poisid 3. koha.
Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Indrek Peips 3a, Sören Võsu 3b, Harald Must 3b, Romet Raev 3b, Hugo Hansmann 3c ja Henri-Robin Läänesaar 3c.

Õpetaja Riho Siil

23. novembril toimus "TV10 Olümpiastarti" esimene maakondlik etapp.

Meie kooli õpilaste kohad :
Poisid nooremad 60m jooks - 1. koht Ralf Vanamets 5b, 4. koht Andreas Põder 5b, 5. koht Karl Alliksaar 5a
Poisid nooremad 60m tõkkejooks - 1. koht Ralf Vanamets 5b
Poisid nooremad kõrgushüpe - 2. koht Ralf Vanamets 5b
Tüdrukud nooremad 60m jooks - 1. koht Elvi Kaldoja 5a
Tüdrukud nooremad 60m tõkkejooks - 1. koht Elvi Kaldoja 5a
Tüdrukud nooremad kõrgushüpe - 6. koht Elvi Kaldoja 5a
Poisid vanemad 60m jooks - 2. koht Kerten Klimov 7b, 4. koht Steven Vaigla 7c, 5. koht Travis Sõber 6b
Poisid vanemad 60m tõkkejooks - 2. koht Travis Sõber 6b
Poisid vanemad teivashüpe - 2. koht Travis Sõber 6b
Tüdrukud vanemad 60 m jooks - 3. koht Meia Niinepuu 6b, 4. koht Gelli Õunap 7a, 6. koht Keiti-Lisanne Maalmeister 7b
Tüdrukud vanemad 60m tõkkejooks - 2. koht Meia Niinepuu 6b

Õpetaja Riho Siil

 

09.novembril 2023 toimus Jakobsoni Koolis 8.-9.klasside maakondlik saksa keele olümpiaad.

Osavõtjaid oli 18.
Meie kooli õpilaste tulemused:
4.koht - Renno Hendrikson 9b
5.koht - Oliver Buht 9b
6.koht - Marten Keldo 8b
8.koht - Johanna Paeglis 8c

Kõikide õpilaste juhendaja oli õp.Helje Tiit.

Matemaatikaviktoriin „Mõnus mata”toimus 8.november 2023

I koha saavutas võistkond "Esimesed" :
Elerin Tiri
Hanna Miia Haljas
Emily Luhaäär
Loore Mariel Maidla
Oliver Buht

II koha saavutas võistkond "Mata"
Elvi Kaldoja
Heleena Steinfeld
Maarja Eliise Tiitus
Uku Riisenberg
Eliise Klaos

III-IV koha saavutasid võiskonnad "Kohuke ja "Sentimeeter"

"Kohuke"
Edith Riisenberg
Maru Jürmann
Bert Kotsar
Anton Aavik
Jarek Luik

"Sentimeeter"
Karl Alliksaar
Andro Teesalu
Chris-Robin Krabi
Markus Kõlar
Kristen Vagel

02. novembril toimusid Abja-Paluojas Viljandimaa koolide 1.-3. klassi ja 4.-5. klassi õpilaste rahvastepallivõistlused.

Meie kooli 1.-3. klassi poiste võistkonnal õnnestus kõik 4 mängu võita ja saavutada 6 kooli hulgas esikoht!
4.-5. klassi poisid võitsid samuti 4 mängu, kuid üks kaotus tuli poolfinaalis. Poistele tasuks 7 võistkonna hulgas 3. koht!
1.-3. klassi võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Harald Must 3b, Indrek Peips 3a, Rafael Post 3a, Romet Raev 3b, Sören Võsu 3b ja Hugo Hansmann 3c
4.-5. klassi võistkonnas mängisid : Sander Rein 5c, Ralf Vanamets 5b, Andreas Põder 5b, Martin Rannala 5b, Madis Sähka 5b, Liam Patrick Teider 5b ja Rico Pihl 4c

Õpetaja Riho Siil

20. septembril 2023 toimusid Karksi-Nuias Viljandimaa koolide karikavõistlused murdmaajooksus.

Meie kooli õpilased võistlesid suurepäraselt ja suutsid seitsmendat aastat järjest võistluse võita! Kogusime 505 punkti, meile järgnesid Jakobsoni Kool 474 punktiga ja Paalalinna Kool 370 punktiga.
6.-7. klassi poiste 1000m (31 osalejat) jooksus tuli võitjaks 6.a klassi õpilane Kaur Kesalo. Kolmanda koha punktid tõi koolile Ottomar Saag 6d klassist.
6.-7. klassi poiste 2000m (20 osalejat) jooksus saavutasid meie poisid kaksikvõidu. Võitis Marten Miilen 7a, teine koht Kerten Klimov 7b.
8.-9. klassi poiste 1000m (28 osalejat) jooksus saavutas kolmanda koha Kristen Vagel 9a klassist.
8.-9. klassi poiste 2000m (22 osalejat) jooksus saavutasid kaksikvõidu 9c klassi poisid - Andres Vaher esimene koht ja Ralf Rosin teine koht.
6.-7. klassi tüdrukute 1000m (23 osalejat) jooksus saavutas teise koha Meia Niinepuu 6b ja kolmanda koha Laura Sinimaa 7b
8.-9. klassi tüdrukute 1000m (25 osalejat) jooksus saavutas teise koha Maria Elise Sass 9a klassist ja kolmanda koha Jane Bergman 8c klassist.
Väga tublilt võistlesid ja andsid suure panuse meie kooli võitu veel Kendra Post 6a, Reti Vaikmaa 6a, Armin Vaher 6a, Travis Sõber 6b, Heleena Steinfeld 6b, Aaron Leon Portugov 6d, Meena Hanni 7a, Gelli Õunap 7a, Steven Vaigla 7c, Martin Kohv 7c, Maarja Eliise Tiitus 7c, Anton Aavik 8a, Mirtel Ruut 8a, Britmarie Heinmäe 8a, Oliver Meinbek 8b, Carolina Delisa Riisa 8b, Ann Jürisson 8c, Eliise Klaos 9a, Sten-Marcus Pulin 9b, Kädi-Lii Väli 9b ja Gertu Koik 9b

Õpetajad Kaja Orobko ja Riho Siil

12. sept. 2023 toimus Viljandimaa 2.-5. klassi õpilaste murdmaateatejooksu võistlus.
Meie kool saavutas 1. koha. Järgnesid Jakobsoni Kool ja Paalalinna Kool.
Võistkonnas jooksid : Ralf Vanamets 5b, Andreas Põder 5b, Martin Rannala 5b, Lilli-Regina Varik 5b, Emilia Sõukand 5b, Elvi Kaldoja 5a, Kirke Võsu 5a, Jaan Kask 4b, Hugo Hansmann 3c ja Kadi Bergman 3a.
Õpetajad Kalli Laprik ja Riho Siil

25. mail 2023 toimusid Viljandimaa koolide 1.-3. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 7 võistkonda ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja kogu turniiri võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid : Rafael Post 2a, Hugo Hansmann 2c, Arjen Kaasla 3a, Ott Mägi 3a, Lars Õsso 3a, Artur Oja 3b, Paul Martin Hiob 3c, Sten-Kenneth Pinsel 3c
Õpetaja Riho Siil

13. mail 2023 toimus XVIII koolinoorte mälumängu meistrivõistluste finaalmäng Viimsi Koolis.
Viljandi Kesklinna Kooli võistkond saavutas 25 võistkonna konkurentsis II koha.
Õpilased:
Jarek Luik 8b
Aksel Aavik 8c
Aaron Kütt 8c
Juhendaja: Riina Kangro

5.-6.mail 2023 toimus Tabasalus geograafiaolümpiaadi vabariiklik lõppvoor,
kus Aaron Kütt(8c kl.) sai 7. koha ja saavutatud punktisumma järgi autasustati teda III järgu diplomiga.
Juhendaja Eve Ivask

10. mail 2023 toimusid Viljandimaa koolide 4.-6. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 7 kooli ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita, oma värav kogu turniiri jooksul tühi hoida ja võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid : Robin Sild 6C, Mattias Palmiste 6A, Steven Vaigla 6C, Kaur Kesalo 5A, Armin Vaher 5A, Enar Nugis 5A, Kerten Klimov 6B, Aleksander Hüva 4B ja Oliver Anniko 5C
Õpetaja Riho Siil

6. mail 2023 toimus Eesti Maaülikooli spordihoones legendaarne koolinoorte "Tähelepanu, START! Terminal" finaalvõistlus.
Läbi eelvõistluste maakondades (mida alustas üle 90 kooli) ja poolfinaali tagasid 10 suurt ja 5 väikest kooli kooli õiguse osaleda finaalvõistlusel. Kohale tuli neid vastavalt 9 suurt ja 3 väikest kooli. Võistlused olid pingelised ja tasavägised ja meie saavutasime seekord 6.-7. koha jagamise Põlva kooliga.
Finaalvõistlusel osalesid : Kadi Bergman 2a, Loora Hüva 2a, Eliise Järvetar 2a, Sören Võsu 2b, Tristan Sihv 2b, Olivia Malken 3c , Merilin Hunt 3c , Arjen Kaasla 3a, Artur Oja 3b, Elvi Kaldoja 4a, Kirke Võsu 4a, Lilli-Regina Varik 4b, Ralf Vanamets 4b, Martin Rannala 4b, Marii Allev 5c, Mari-Liis Reimus 5d, Mirtel Oks 5d, Armin Vaher 5a ja Uku-Joosep Varik 5d.
Lisaks neile osalesid poolfinaalis Oskar Vares 2a, Rafael Post 2a Andreas Põder 4b ja Kaur Kesalo 5a
Õp. Riho Siil

5. mail 2023 osales Viljandi Kesklinna Kool võistlusel "Nutikad matemaatikud"
Võistluses osales 3 maakonda. Viljandile lisaks Valga- ja Tartumaa.
Viljandimaa saavutas I koha
5. klasside arvestuses saavutas
Maru Jürmann I koha, õpetaja Eva Ool
Sofia Kolla III koha, õpetaja Anneli Luik
7. klasside arvestuses saavutas
Jane Bergman 4. koha, õpetaja Anneli Luik

20. apr. 2023 toimus Viljandi põhikoolide moeshow,
kus vanuserühmas 3.-5.klass saavutasid I koha 5D tüdrukud Paris Pikand, Mirtel Oks ja Kristel Kööp
Juhendaja Virve Neerot

19. apr. 2023 toimus inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor
5.klasside arvestuses
3.koht Sofia Kolla 5A
Osalesid ka Maru Jürmann 5B, Gerda Teas 5C, Ottomar Saag 5D
6.klasside arvestuses
1. koht Alexander Langeler 6A (kutsutud vabariiklikku lõppvooru)
5. koht Robert Oja 6C
Osales ka Kuldar Vorobljov 6B
Juhendaja Virve Neerot
7.klasside arvestuses
5.koht Loore Mariel Maidla 7A
Osalesid ka Jane Bergman 7C, Uku Riisenberg 7D
Juhendaja Mare Luht

19. apr. 2023 toimus Viljandimaa põhikoolide mälumängu "Pähklipureja" 3. voor.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha ja kolmes voorus kokku 4. koha.
Võistkonda kuulusid:
Jürgen Lips
Anton Aavik
Marten Toom
Aksel Aavik
Aaron Kütt
Noora Ronk
Juhendaja Eve Ivask

8. aprillil 2023 toimus 40. Hubert Pärnakivi jooks.
Põhikoolide arvestuses tuli rändkarikas sellel aastal Kesklinna Kooli.
1.-5 klassi tüdrukute arvestuses olid tublid jooksjad;
1.koht Meia Niinepuu 5B
2.koht Elvi Kaldoja 4A
4.koht Kirke Võsu 4A
5.koht Marii Allev5C
Jette Mia Mätlik 5C
Mari-liis Reimus 5D
1.-5 klassi poiste arvestuses olid tublid jooksjad;
1.koht Kaur Kesalo 5A
2.koht Hugo Hansmann 2C
3.koht Armin Vaher 5A
5.koht Ralf Vanamet 4B
8.koht Andreas Põder 4B
Ottomar Saag 5D
6.-9 klassi tüdrukute arvestuses olid tublid jooksjad;
2.koht Marie Eliise Sass 8A
6. koht Mona Sepp 9B
8.koht Laura Sinimaa 6B
9.koht Eliise Klaos 8A
Britmarie Heinmäe 7A
Maarja Eliise Tiitus 6C
Mirtel Ruut 7A
6.-9 klassi poiste arvestuses olid tublid jooksjad;
4.koht Remy Varik 9A
6.koht Jan Lukas Mätlik 9A
7.koht Rocco Oja 7B
8. Marten Miilen 6A
9. Aron Mattias Mirka 9A
Andreas Vaher 8C
Sten Markus Pulin 8B
Kristofer Sild 9A
Õpilasi juhendasid Kalli Laprik ja Kaja Orobko

17. aprillil 2023 toimus Kõrveküla spordihoones 4.-6. klassi õpilaste vabariiklik minivõrkpalli finaalvõistlus.
Kokku oli osalemas 8 poiste ja 8 tüdrukute võistkonda, kes eelnevalt olid läbi piirkonnavõistluste finaalipääsme lunastanud.
MEIE KOOLI POISID - VABARIIGIS 1. KOHT!
Meeskonnas mängisid: Marten Miilen 6a, Holger Purga 6b, Mattias Palmiste 6a, Mattias Oks 6a, Maru Jürmann 5b, Benjamin Helk 5a ja Richard Pikk 5b.
Tüdrukute võistkond saavutas vabariigis 7. kohta. Võistkonnas mängisid Lilli-Regina Varik 4b, Marta Kimmel 4b, Mirtel Oks 5d, Meena Hanni 6a ja Keidi Maasing 6c.
Õpetaja Riho Siil

15. - 16. aprillil 2023 toimus robootikavõistluse FLL Superpowered hooaja Eesti finaal Saue Riigigümnaasiumis.
Meie kooli robootikavõistkond VILEXODUS saavutas robotimängus 4. koha . Superfinaalis, kus osales 4 paremat võistkonda, saadi 2. koht. Kokku osales vabariiklikus finaalis 28  eelnevallt eelvoorudes finaalikoha saanud võistkonda.
Võistkonda kuulusid: Kardo Ibrus (8b), Sten-Marcus Pulin (8b), Sander Saar (4b) ja Markus Mettus (4b).
Juhendaja õp. Meelis Reinart

11. apr. 2013 toimunud Juhan ja Jakob Liivi loomingule pühendatud XXXV etluskonkursil
tuli Viljandi maakonna põhikooli vanuseastme võitjaks
6.b klassi õpilane Ronja Reeman.
Hästi esinesid ka Klara Mägi ja Richard Pikk 5.b klassist.
Juhendaja Külliki Asu

4. aprillil toimus Paalalinna viilhallis Viljandimaa põhikoolide karikavõistlus sisekergejõustikus.
Meie kooli õpilastest oli edukaim 9b klassi õpilane Mona Sepp, kes võitis kõik 3 ala. 50m jooksus sai Mona ajaks 6,99 sek, mis tähistab meie kooli rekordit ja samuti kümneaastase ajalooga võistluse rekordit. Lisaks saavutas Mona alavõidud 50m tõkkejooksus (7,83) ja kõrgushüppes (1.55m). Tüdrukutest jõudis esikolmikusse veel 8a klassi õpilane Maria Elise Sass (50m jooks - 7,43 sek).
Poistest saavutas 50m jooksus alavõidu 9a klassi õpilane Oskar Kask tulemusega 6,67 sek. Oma elu esimesel kuulitõukevõistlusel üllatas kolmanda kohaga muidu võrkpallile keskendunud Gert-Marti Õunap tulemusega 12.04m.
Koolidevahelises arvestuses saavutasime seekord kuue kooli konkurentsis tubli 2. koha.
Tublilt võistlesid ja oma kooli tulid esindama veel ka Kevin Kase, German Izjumov, Kristin Takel, Mirtel Ruut, Britmarie Heinmäe, Eliise Klaos, Andreas Vaher, Leonard Kaarelson, Noora Ronk ja Oliver Meinbek.
Õpetaja Riho Siil

1. aprilli 2023 toimus füüsikaolümpiaadi vabariiklik lõppvoor.
Meie koolist osales olümpiaadil 9.c klassi õpilane Marten Maidla,
kes saavutas 9. klassi arvestuse 15. koha ja kogu põhikooli arvestuses 23. koha.
Põhikoolis oli kokku 49 osalejat.
Õp. Jüri Ojamaa

30. märts 2023  Nuputa võistlusel
saavutas meie kool
7. klasside arvestuses 1. koha
Võiskonnas olid: Anton Aavik, Jane Bergman ja Rasmus-Söran Suigusaar.
Õpetaja Anneli Luik
5.-6. klasside arvestuses saavutasime 2. koha
Võiskonnas olid:
5.klassist Heleena Steinfeld ja Sofia Kolla.
Õpetajad Eva Ool ja Anneli Luik
6. klassist Maarja Eliise Tiitus ja Keidi Maasing.
Õpetaja Rene Sadam

25. märtsil 2023 toimus Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" kolmas vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 64 osaleja seas saavutada kuulitõukes tulemusega 11.55m suurepärase 3. koha.
Kaugushüppes saavutas Travis 72 osaleja hulgas tulemusega 4.44m 14. koha ja Ottomar Saag 5d klassist tulemusega 4.35m 20. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Oliver Meinbek, Elvi Kaldoja ja Mirtel Ruut.
Õpetaja Riho Siil


24. märts 2023 Viljandi maakonna õigekirjavõistlus
5. klasside arvestuses
I koht Bianca Objärtel 5.a
II koht Heleene Steinfeld 5.b
III koht Nora Nöps 5.b
õpetaja Külliki Asu
6. klasside arvestuses
II koht Maarja Eliise Tiitus
õpetaja Meeri Tuul
7. klasside arvestuses
II koht Jane Bergman 7.c
III koht Johanna Paeglis 7.c
õpetaja Külliki Asu
V-VI koht Feliks Oja
õpetaja Pille Saar
8. klasside arvestuses
III koht Aaron Kütt 8.c
õpetaja Meeri Tuul
9. klasside arvestuses
I koht Mirel Missik
II-III koht Merilin Haasma
Õpetaja Pille Saar
Osalesid ka Marie Villems ja Laura Sinimaa (6.b) ning Gretel Kõvask (7c).

17. märtsil 2023 toimus maakonna käsitöö ja kodunduse olümpiaad
Merilin Haasma (9A) 2. koht.
Ingrid Anneloore Ritval (8C) 4. koht.

17. märtsil toimus Viljandi spordihoones Viljandimaa " Rimi jalgpalli osavusfestival".
Meie kool oli esindatud kolme võistkonnaga ja tulime tagasi täiseduga.
1.-3. klassi võistlusel oli osalemas 5 võistkonda ja meie kooli õpilased saavutasid esimese koha. Võistkonda kuulusid : Rafael Post 2a, Loora Hüva 2a, Reanna Pettai 2b, Arjen Kaasla 3a, Lars Õsso 3a ja Artur Oja 3b.
4.-5. klassi võistlustel oli osalemas 6 võistkonda ja meie kool kahe võistkonnaga. Esimese koha saavutas meie kooli 5. klassi esindus. Võistkonda kuulusid - Kaur Kesalo 5a, Armin Vaher 5a, Meia Niinepuu 5b, Gerda Teas 5c, Oliver Anniko 5c ja Kevin Varkel 5c.
Meie kooli 4. klasside esindus saavutas teise koha.
Võistkonda kuulusid - Kirke Võsu 4a, Trevon Robert Kommer 4a, Karl Alliksaar 4a, Lilli - Regina Varik 4b, Aleksander Hüva 4b ja Greig Kalma 4b.

16. märtsil 2023 toimus Paalalinna viilhallis noorte kergejõustikusarja "TV10 Olümpiastarti" kolmas maakondlik etapp.
Nooremate poiste kaugushüppes saavutasid meie kooli poisid kaksikvõidu. Võitis tulemusega 4.49m Travis Sõber (5b) ja teise koha saavutas Ottomar Saag (5d) tulemusega 4.39m.
Travis saavutas võidu ka kuulitõukes tulemusega 11.19m. Ottomar lõpetas kuulitõuke 5. kohaga.
Nooremate tüdrukute teivashüppes saavutas Elvi Kaldoja (4a) tulemusega 1.90m teise koha.
Esikuuikusse jõudsid veel :
Mirtel Ruut (7a) - vanemate tüdrukute kõrgushüppes 5. koht tulemusega 1.34m ja kaugushüppes 6. koht tulemusega 4.05m.
Oliver Meinbek (7b) - vanemate poiste kõrgushüppes 5. koht tulemusega 1.37m.
Õpetaja Riho Siil

13. märts 2023 toimus C.R.Jakobsoni nim füüsikavõistlus
1. koht 9.-10. klasside arvestuses Marten Maidla 9.c
3.koht  8. klasside arvestuses Jarek Luik 8.b
Õp. Jüri Ojamaa

8. märtsil 2023 toimus 32. August Maramaa nimeline matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.
7.- 8. klasside arvestuses saavutas 3. koha Jarek Luik 8. klass, õpetas Tea Eller
4. koha sai Jane Bergman 7. klassist, õpetaja Anneli Luik
5. - 6. koht Kristen Vagel 8. klassist, õpetaja Eva Ool
9. - 10.klasside arvestuses oli parim 7. kohal, Mirel Missik, õpetaja Anneli Luik

Veebr. 2023 toimunud esseevõistlusest „Isamaa on meie enda hoida“
võtsid osa Sonja Saar, Jane Bergman, Sander Tulp, Laura-Krete Raska, Johanna Paeglis, Ann Jürisson,
Katarina Lumi ja Loviise Marie Malken 7.c klassist.
Õp Külliki Asu 

25. märts 2023 Robootikavõistluse FLL vabariiklik eelvoor Koeru Keskkoolis
Robootikavõistluse FLL  (https://www.firstlegoleague.ee/) Kesk-Eesti eelvoorus 25. veebr. 2023 Koeru Keskkoolis saavutas meie kooli võistkond nimega VILEXODUS 1. koha innovatsiooniprojekti kategoorias ja 4. koha robotimängus. Kokku osales selles voorus 24 võistkonda. Selle tulemusega saadi õigus osaleda vabariiklikus finaalis.
Võistkonda kuulusid: Kardo Ibrus (8b), Sten-Marcus Pulin (8b), Meelis Saul (5b), Sander Saar (4b), Markus Mettus (4b) ja Joosep Jaago (4b). Juhendaja õp. Meelis Reinart

21. veebr. 2023 toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4.-6. klassile
6. klasside arvestuses saavutas
Gelli Õunap 2. koha, juhendaja Rene Sadam
Bert Kotsar 5.-6. koha juhendaja Rene Sadam
Maarja Eliise Tiitus 7. koha juhendaja Rene Sadam
5. klasside arvestuses saavutas
Maru Jürmann 1. koha, juhendaja Eva Ool
Sofia Kolla 2. koha, juhendaja Anneli Luik
Helena Steinfeld 7.-8. koha, juhendaja Eva Ool
4. klasside arvestuses saavutas
Ants Rooallik 6.-7. koha, juhendaja Triin Mets

18. veebr. 2023 toimus kunstiolümpiaadi piirkonnavoor.
Põhikoolide arvestuses
6. koht Kiiri Katrin Vingisaar 8C
Osales ka Saara Saskia Siimso 7A
Juhendaja Virve Neerot

14. veebr.2023 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
7. klass
1. koht- Jaagup Udu
5. koht- Anton Aavik
6.-7. koht- Marten Toom
6.-7. koht- Rocco Oja
8. klass
1. koht- Aaron Kütt
2. koht- Aksel Aavik
6. koht- Martin Villems
8. koht- Mattias Järv
9. klass
2. koht- Merilin Haasma
3. koht- Mirel Missik
4. koht- Marten Maidla
Osalesid veel: Marten Keldo, Jarek Luik ja Noora Ronk
Õpetaja Eve Ivask

10. veebr. 2023 toimus füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
9. klasside arvestuses:
Marten Maidla 9.c 1. koht
Mirel Missik 9.a 3. koht
8. klasside arvestuses:
Jarek Luik 8.b 2. koht
Õp Jüri Ojamaa

7. veebr. 2023 toimusid Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 4.-6. klasside õpilaste minivõrkpalli võistlused.
Meie kooli võistkonnad tulid tagasi täiseduga.
Tüdrukute võistkonnal õnnestus võita kõik mängud ja tasuks 1. koht.
Võistkonnas mängisid : Gelli Õunap 6a, Meena Hanni 6a, Mirtel Oks 5d, Saara Hein 5c, Marta Kimmel 4b.
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik.
Poisid osalesid kahe võistkonnaga ja saavutasid kaksikvõidu.
Esimese koha saavutas 6. klassi poiste esindus koosseisus Marten Miilen 6a, Holger Purga 6b, Sander Loit 6b, Mattias Oks 6a ja Karl Sebastian Luik 6a.
Viienda klassi poiste esindus saavutas teise koha koosseisus Maru Jürmann 5b, Richard Pikk 5b, Marten Paeglis 5b, Mikk Missik 5a ja Benjamin Helk 5a.
Mõlemat võistkonda juhendas õpetaja Riho Siil

1. veebr. 2923 toimus meie koolis Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 7.-12 klass
Tulemused on :
Jane Bergman saavutas 7. klasside arvestuses 3. koha, õpetaja Anneli Luik
Anton Aavik saavutas 7. klasside arvestuses 5. koha, õpetaja Anneli Luik
Jarek Luik saavutas 1. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Tea Eller
Aaron Kütt saavutas 5. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Oliver Buht saavutas 6. koha 8.klasside arvestuses, õpetaja Tea Eller
Kristen Vagel saavutas 7.-8. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Eva Ool
Marten Maidla saavutas 2.-3. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Noora Ronk saavutas 2.-3. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Mirel Missik saavutas 4. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Jan Lukas Mätlik saavutas 6. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Lisett Türk saavutas 7.-9. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik

31.  jaan.  2023 toumus Viljandi maakonna emakeeleolümoiaad
Tulemused:
Nooremas vanuseastmes (7. - 8. klass)
1. koht Aaron Kütt 8c
7. koht Anni Valg 7c
8. koht Kiiri Katrin Vingisaar 8c
Osalesid ka Rocco Oja, Jaagup Udu, Feliks Oja 7b
Kristen Vagel, Renno Hendrikson 8a
Aksel Aavik, Lenna Purga 8c
Keskmises vanuseastmes (9.-10. klass)
2. koht Merilin Haasma 9a
8. koht Mirel Missik 9a
Osalesid ka Liisa Sindi 9a
Noora Ronk 9b
Juhendajad Külliki Asu, Pille Saar ja Meeri Tuul

28. jaan. 2023 toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" teine vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 47 osaleja seas saavutada teivashüppes tulemusega 2.30m suurepärase 2. koha. Travis parandas oma isiklikku rekordit seejuures koguni 20 cm-ga.
Tüdrukutest oli edukaim Britmarie Heinmäe 7a klassist. 54 osaleja hulgas suutis Britmarie joosta end 60m tõkkejooksus B-finaali ja tulemusega 10,14 andis see väga tubli 9. koha.
Esikümnesse jõudsid ka tüdrukud teivashüppajad. Mirtel Ruut 7a klassist saavutas tulemusega 2.30m 8. koha ja Britmarie Heinmäe tulemusega 2.20m 9. koha.
Ottomar Saag 5d klassist saavutas nooremate poiste 60m tõkkejooksus ajaga 10,46 70 osaleja seas tubli 17. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Oliver Meinbek, Ketriin Kohv, Meia Niinepuu, Elvi Kaldoja, Kaur Kesalo ja Armin Vaher
Õpetaja Riho Siil

23. - 27. jaan. 2023 toimus maakonna 9. klasside õpilaste vene keele tõlkevõistlus.
Maakonnas valiti välja viis parimat tõlkijat, nende hulgas olid meie kooli õpilased
MARTEN MAIDLA (9c, juhendaja Markus Stein),
MELANIA MÄND (9c, juhendaja Markus Stein) ja
MERILIN HAASMAA (9a, juhendaja Sirje Liiva).

24.  jaan. 2023 Noorte kergejõustikusari "TV10 Olümpiastarti" II etapp.
Paalalinna viilhallis selgitati parimaid Viljandimaa koolide õpilased. Meie kooli sportlastel läks väga hästi.
Poisid nooremad, 50 meetri tõkkejooks
2. koht - Ottomar Saag (5d) 9.06
3. koht - Travis Sõber (5b) 9.38
4. koht - Ralf Vanamets (4b) 9.75
Poisid nooremad, teivashüpe
1. koht - Travis Sõber 2.10
Poisid vanemad, 50 meetri tõkkejooks
1. koht Rocco Oja (7b) - 8.42
Poisid vanemad, kaugushüpe
1. koht Rocco Oja (7b) - 4.99
4. koht Anton Aavik (7a) - 4.58
5. koht Marten Miilen (6a) - 4.47
7. koht Riko Liik (7c) - 4.04
Tüdrukud nooremad, 50 meetri tõkkejooks
1. koht Ketriin Kohv (5b) 9.80
2. koht Elvi Kaldoja (4a) 10.19
4. koht Kirke Võsu (4a) 10.39
7. koht Meia Niinepuu (5b) 10.68
Tüdrukud nooremad kaugushüpe
5. koht Meia Niinepuu (5b) 3.57
6. koht Ketriin Kohv (5b) 3.55
9. koht Kirke Võsu (4a) 3.25
11. koht Elvi Kaldoja (4a) 3.18
Tüdrukud vanemad, 50 meetri tõkkejooks
2. koht Mirtel Ruut (7a) 8.82
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) 8.83
Tüdrukud vanemad, teivashüpe
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) 2.10
4. koht Mirtel Ruut (7a) 1.90
Õpetaja Riho Siil

21. jaan. 2023 toimus Tallinnnas sisesõudevõistlus Alfa.
Põhikoolide tüdrukute võistkonna arvestuses saavutasid 500 m I koha ajaga 1.49.3
Iris Udu 9A
Liisa Sindi 9A
Hanna-Maria Pulin 8B
Scarlett Britta Inglis 8B
Poiste võistkond saavutas II koha ajaga 1.38.1
Martin Villems 8C
Mattias Järv 8C
Rasmus Roslender 7C
Hendrik Vahtra 9C

3. dets. 2022  toimus Võru kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" esimene vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim
Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 59 osaleja seas saavutada kõrgushüppes 6. koha.
60 m jooksus saavutas Travis 72 osaleja hulgas 7. koha.
Ottomar Saag saavutas sama vanade poiste hulgas kõrgushüppes 16. koha ja 60m jooksus 23. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Mirtel Ruut, Britmarie Heinmäe, Ketriin Kohv, Meia Niinepuu, Robin Sild ja Kaur Kesalo.
Järgmine vabariiklik etapp toimub 28. jaanuaril Tallinnas.
Õpetaja Riho Siil

2. dets. 2022 Professor Jaan Depmanile pühendatud XXVII nuputamisvõistlus
toimus Taravstu Gümnaasiumis.
Meie kooli võistkond saavutas II koha
Võiskonnas olid:
Kristjan Vagel (8a),
Jarek Luik (8b),
Mattias Järv (8c),
Marten Maidla (9c)
ja juhedajaks õp Anneli Luik

1 .dets. 2022 toimus 8.-9.klasside maakondlik saksa keele olümpiaad
9c kl.võistkond (Eliisa Leinus, Ekke Lasse Lüdimois, Mihkel Lette) saavutas 3. koha.
8. klasside võistkond (Mimi Beatrice Melin, Renno Hendrikson, Oliver Buht) saavutas 6. koha.
õpetaja Helje Tiit

30. nov. 2022  Viljandi linnaraamatukogus toimunud XXVI etluskonkursil "Koidulauliku valgel"
saavutas esikoha Ronja Reemann 6.b klassist.
II-III kohta jagasid Richard Pikk ja Tristan Räpp 5.b klassist.
Rohkelt kiidusõnu pälvisid ka Nora Nöps, Heleena Steinfeld ja Laura Vilu (kõik 5.b klassist).
Ronja Reemann esindab Viljandi maakonda ka üleriigilisel etluskonkursil Pärnus.
juhendaja Külliki Asu

24. nov. 2022 Noorte kergejõustikusari "TV10 Olümpiastarti" alustas 52. hooaega. 
Paalalinna viilhallis selgitati parimaid Viljandimaa koolide õpilased. Meie kooli sportlastel läks väga hästi.
Poisid nooremad, 50 meetri jooks (26 osalejat)
1. koht - Travis Sõber (5b) 7.54
3. koht - Ottomar Saag (5d) 7.89
4. koht - Marten Paeglis (5b) 8.05
5. koht - Ralf Vanamets (4b) 8.10
Poisid nooremad, kõrgushüpe (20 osalejat)
1. koht - Travis Sõber 1.35
2. koht - Ralf Vanamets 1.30
7. koht - Ottomar Saag 1.15
Poisid vanemad, 50 meetri jooks
1. koht Rocco Oja (7b) - 7.26
2. koht Anton Aavik (7a) - 7.31
7. koht Robin Sild (6c) - 7.74
Poisid vanemad, teivashüpe (8 osalejat)
2. koht Marten Miilen (6a) - 2.20
3. koht Robin Sild (6c) - 2.10
Tüdrukud nooremad, 50 meetri jooks (20 osalejat)
1. koht Ketriin Kohv (5b) - 8.27
2. koht Meia Niinepuu (5b) - 8.27
5. koht Elvi Kaldoja (4a) - 8.51
Tüdrukud nooremad, kõrgushüpe (15 osalejat)
5. koht Ketriin Kohv 1.15
Tüdrukud vanemad, 50 meetri jooks (15 osalejat)
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) - 7.71
7. koht Mirtel Ruut (7a) - 8.04
Tüdrukud vanemad, kuulitõuge (15 osalejat)
3. koht Britmarie Heinmäe 9.28
5. koht Mirtel Ruut 8.80
Kooli eest käisid võistlemas ja saavutasid uusi isiklikke rekordeid veel Mirtel Oks 5d, Martin Rannala 4b, Herta Loreen Lond 2b, Emilia Moks 2c
Õpetaja Riho Siil

23. nov. 2022  toimus põnevusjuttude võistlus Paalalinna Põnevik.
Noorimas vanuseastmes (2.-5. kl) saavutas
I koha  Nora Nöps 5.b kl (K. Asu)
ja eripreemia sai Kirke Võsu 4.a kl (L. Ilves).
Vanemas astmes
I Jane Bergman 7.c (K. Asu),
II Merilin Haasma  9.a (P. Saar),
III-IV kohta jagas Käroli Mänd 8.b  (E. Aas).
Eripreemia sai Mirel Missik   9.a  (P. Saar) ning ära märgiti Gretel Kõvask  7.c  (K. Asu) ja
Aksel Aavik VKK 8.c  (M. Tuul).

17. nov. 2022 toimus Viljandi Linnaraamatukogus  maakonna koolide 8.-9.klasside inglise keele lugemisvõistlus
Seekord oli 14 osalejat ja žürii koosnes 3 Ameerika õpetajast.
1. koht Martin Villems 8c (õp. Enid Härm).
Meie koolist osalesid veel järgmised õpilased:
Lars Erik Soome 8b (õp. Anu Roht)
Oliver Buht 8b  (õp. Kristy Leinus)
Rasmus Tank 8b (õp.Kristy Leinus)
Kiiri Katrin Vingisaar 8c (õp. Enid Härm)
Marten Maidla 9c (õp. Anu Roht)
Daniel Georg Brereton 9b (õp.Piret Sadam)

16. nov. 2022 toimus 9. klasside inglise keele maakondlik võistlus Escape Rooms. 
Osales 12 võistkonda.
1. koht Viljandi Kesklinna kooli  1. võistkond:
Marten Maidla 9c
Ekke Lasse Lüdimois 9c
Karmen Ilus 9c
Eliisa Leinus 9c
Kristin Takel 9c
Lenna Loore Sillandi 9c
(õp- Anu Roht, Enid Härm)
4. koht  VKLK 2. võistkond:
Daniel Georg Brereton 9b
Noora Ronk 9b
Jan Lukas Mätlik 9a
Eric Levit 9a
Mirel Missik 9a
Karl Kaspar Taukar 9a
(õp. Piret Sadam, Melena Schultz)

2. nov. 2022 toimusid Abja-Paluojal Viljandimaa koolide 4.-5. klasside õpilaste rahvastepallivõistlused.
Meie koolil läks jällegi väga hästi. Tüdrukute võistkondi oli osalemas 4.
Meie kooli võistkond võitis kõik mängud ja saavutas esimese koha.
Võistkonnas mängisid: 
Mirtel Oks 5d,
Brita Kalbus 5d,
Laureen Lehestik 5d,
Marii Allev 5c,
Gerda Teas 5c,
Lilli-Regina Varik 4b,
Marta Kimmel 4b,
Loviisa Türk 4b.
Võistkonna  valmistas ette õpetaja Kalli Laprik. Võistlustel juhendas lapsi huvijuht Mann Rask.

Poiste võistkondi oli osalemas 7 ja meie kool kahe võistkonnaga.
Üks võistkond võitis kõik mängud ja saavutas esimese koha..
Enar Nugis 5A,
Armin Vaher 5A,
Benjamin Helk 5A,
Maru Jürmann 5B,
Richard Pikk 5B,
Gabriel Tralla 5C,
Uku-Joosep Varik 5D,
Ottomar Saag 5D.
Teine võistkond pidi vaid korra Abja kooli meeskonna paremust tunnistama ja saavutas kolmanda koha. 
Marten Paeglis 5B,
Sebastian Ant 5B,
Indrek Lapp 5C,
Aaron Leon Portugov 5D,
Ralf Vanamets 4B,
Andreas Põder 4B,
Martin Rannala 4B,
Sander Rein 4C
Võistkondade juhendaja ja õpetaja Riho Siil

21.  okt. 2022 Viljandi Paalalinna Koolis toimunud maakonna õpioskuste talgutel
saavutas meie kooli võistkond 2. koha.
Võistkonda kuulusid 5.b klassi õpilased
Maru Jürmann,
Nora Nöps,
Richard Pikk,
Heleena Steinfeld,
Taavi Truu.
Juhendaja Liina Smolina

29. sept. 2022 toimus Viljandimaa koolide kuni 5. klassi õpilaste murdmaateatejooks.
Meie koolil läks seal väga hästi ja saavutasime esimese koha.
Võistkonnas jooksid :
1. Kaur Kesalo 5A
2. Ralf Vanamets 4B
3. Ottomar Saag 5D
4. Travis Sõber 5B
5. Meia Niinepuu 5B
6. Elvi Kaldoja 4A
7. Marii Allev 5C
8. Armin Vaher 5A
9. Andreas Põder 4B
10. Kertu Valmsen 5B
11. Heleena Steinfeld 5B
12. Mirtel Oks 5D

20. sept. 2022 toimusid Karksi-Nuia terviseradadel Viljandimaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.
Koolidevahelises võistluses tuli võitjaks kuuendat aastat järjest meie kool 508 punktiga, järgnesid Jakobsoni Kool 477 punktiga ja Paalalinna Kool 353 punktiga.
Meie kooli õpilastest jõudsid esikolmikusse järgmised õpilased :
6.-7. klassi tüdrukute 600 m jooks :
3. koht – Christella Roman 6a
6.-7. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
2. koht – Jane Bergman 7C
8.-9. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht – Mona Sepp 9B
8.-9. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
1. koht – Maria Elise Sass 8A
6.-7. klassi poiste 1200 m jooks :
1. koht – Rocco Oja 7B
2. koht – Anton Aavik 7A
6.-7. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Marten Miilen 6A
2. koht – Jürgen Lips 6A
8. – 9. klassi poiste 2400 m jooks :
3. koht – Ralf Rosin 8C
Õpetaja Riho Siil

18. mail 2022 toimus TEK Kevadkooli viktoriin.
1. koht 7B võistkonnal: Gertu Koik, Marie Miilen, Carmen Kilk, Kädi-Lii Väli.
Juhendaja õp Virve Neerot

16. mail 2022 toimus Karksi-Nuias võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" neljas maakondlik etapp.
Meie kooli õpilastel läks seal suurepäraselt ja kohad on järgmised:
Poisid, nooremad:
1000 m jooks - 1. koht Marten Miilen
pallivise - 2. koht Marten Miilen
kettaheide - 2. koht Marten Miilen
Tüdrukud, vanemad:
pallivise - 1. koht Marie Miilen, 2. koht Gertu Koik
kettaheide - 4. koht Karmen Valmsen
600m jooks - 3. koht Karmen Valmsen, 4. koht Maria Elise Sass
Poisid, vanemad:
1000m jooks - 1. koht Andreas Vaher
pallivise - 2. koht Sten Kukk , 4. koht Andreas Vaher
kettaheide - 4. koht Sten Kukk , 5. koht Andreas Vaher
Õpetaja Riho Siil

10. mail 2022 toimusid Viljandimaa koolide 1.-5. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 6 kooli ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid :
1. Robin Sild 5C
2. Mattias Palmiste 5A
3. Karl-Sebastian Luik 5A
4. Steven Vaigla 5C
5. Jarmo Luik 5C
6. Kaur Kesalo 4A
7. Armin Vaher 4A
8. Enar Nugis 4A
9. Kerten Klimov 5B
10. Karl Leevit 5B
Õpetaja Riho Siil

31. märts 2022 maakonna 6. klasside vene keele parimate ainetundjate välja selgitamine
3. KOHT - Rocco Oja - 6b  (juhendaja Markus Stein)
Osalesid veel Jaagup Udu - 6b ( juhendaja Markus Stein)
Emily Sindi - 6a ( juhendaja Enid Härm)

31. märtsil 2022 maakondlikul Nuputa võistlusel
saavutas meie kool 7. klasside arvestuses 3. koha.
Võistkonnas olid
Aksel Aavik (7.c)
Jarek Luik (7.b)
Uku Tamberg (7.b)
Ettevalmistusega tegelesid Anneli Luik ja Tea Eller

25. märtsil toimus bioloogiaolümpiaadi maakondlik voor.
6. - 7. klasside arvestuses
1. koht Aksel Aavik
8. - 9. klasside arvestuses
1. koht Maarja Kährik
2. koht Merili Meltsas 
3. koht Kirke Katrin Vingisaar
Juhendaja õp Terje Põvvat

18. märtsil 2022 toimus Viljandi Jakobsoni Koolis emakeelepäevale pühendatud maakondlik õigekirjavõistlus põhikoolidele.
Meie koolist osales 6 õpilast. Tulemused:
5. kl Maarja Eliise Tiitus (5.c) 1. koht (Meeri Tuul)
7. kl Kiiri Katrin Vingisaar 2. koht (Meeri Tuul)
7. kl Aaron Kütt (7.c) 3. koht (Meeri Tuul)
8. kl Merilin Haasma (8.a) 2. koht (Pille Saar)
9. kl Ingel Madleen Tiitus (9.c) 2.I koht (Erika Aas)
9.kl Merili Meltsas (9.a) 9. koht (Erika Aas)

11. märtsil 2022  toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4. - 6. klassile
4. klasside arvestuses võitis 1. koha Hanna Miia Haljas, õpetaja Pille Pendonen
5. klasside arvestuses saavutas Maarja Eliise Tiitus 2. koha ja Steven Vaigla 4. koha, õpetaja Anneli Luik
6. klasside arvestuses saavutas Jane Bergman 5. koha, õpetaja Eva Ool

9. märtsil 2022 toimus August Maramaa nimelise matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.
Marten Maidla  saavutas 4. koha 7.-8. klasside arvestuses
Juhendaja Anneli Luik

23. veebr. 2022, C. R. Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus:
Mirel Missik - 3. koht
Tublilt osalesid ka Marten Maidla, Karmen Ilus ja Ingel Madleen Tiitus.
Juhendaja Jüri Ojamaa

19. veebr.  2022 toimus kunstiolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
3. koht - Marta Keldo 9B
5. koht - Anni Tamm 9B
6. koht - Johanna Madleen Lond 9B
Juhendaja Virve Neerot

16. veebr. 2022 Viljandi linna põhikoolide kõnevõistluse tulemused:
2. koht Maarja Kährik
3. koht Ingel Madleen Tiitus
Eripreemiad:
Helena Marie Hannus - julge esinemise ja originaalsete mõtete eest
Kirke Katrin Vingisaar - sõbraliku esinemise eest
Juhendajad Erika Aas, Mare Luht

15. veebr. 2022 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
7. klass
1. koht- Aksel Aavik
2. koht- Aaron Kütt
3. koht- Jarek Luik
4. koht- Mattias Järv
7. koht- Martin Villems
10.koht- Marie Miilen
8. klass
4. koht- Merilin Haasma
6. koht- Marten Maidla
9. klass
4. koht- Helena Marie Hannus
8. koht- Stiina Kiisler
10.koht- Maarja Kährik
Osalesid veel: Rosette Liis Uus, Kirke Katrin Vingisaar ja Elis Allev
Juhendaja Eve Ivask

12. veebr. 2022,  füüsikaolümpiaadi maakonnavooru tulemused:
Kaheksas klass:
Marten Maidla - 2. koht
Mirel Missik - 5. koht
Karmen Ilus - 7. koht
Üheksas klass:
Ingel Madleen Tiitus - 3. koht
Rosette Liis Uus - 7.-8. koht
Helena Marie Hannus - 7.-8. koht
Merili Meltsas - 9.-10. koht
Juhendaja Jüri Ojamaa


Maakondlik 5. veebruar 2022 muusikaõpetuse maakonnavooru I koht
Vabariikliku olümpiaadi 3.-4. märts hõbediplomi saavutas:

Brita Vahter 8.c klass. Õpetaja Esta Kivisild.

 

2. veebr. 2022 matemaatikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused

 

9. klasside arvestuses saavutas
Helena Marie Hannus II koha
Ingel Madleen Tiitus III koha.
Õpetaja Anneli Luik
8. klasside arvestuses saavutas
Marten Maidla II-III koha.
Õpetaja Anneli Luik
7. klasside arvestuses saavutas
Jarek Luik 8. koha.
Õpetaja Tea Eller

 

1.  veebr.  2022 toimus emakeeleolümpiaad.
Noorem vanuseaste (7.-8. kl)
1. koht Merilin Haasma 8.a (juhendaja Pille Saar)
3. koht Käroli Mänd 7.b (juhendaja Erika Aas)
4. Aaron Kütt 7.c (Meeri Tuul)
7. Kristen Vagel 7.a (Pille Saar)
10. Eliise Klaos 7.a (Pille Saar)
11. Daniel Maaker 7.a (Pille Saar)
12. Lisett Türk 8.c (Pille Saar)
15. Martin Villems 7.c (Meeri Tuul)
23. Noora Ronk 8.b (Pille Saar)
30. Aksel Aavik 7.c (Meeri Tuul)
Keskmine vanuseaste (9.-10.kl)
1. koht Ingel Madleen Tiitus 9.c (juhendaja Erika Aas)
6. Merili Meltsas 9.a (Erika Aas)

29. jaan. 2022 toimus maakondlik keemiaolümpiaad
Tulemused 9. klasside arvestuses
Rosette Liis Uus 3. koht (9a klass)
Helena Marie Hannus 5. koht (9b klass)
õp. Kersti Varblane

 

26. jaan. 2022 toimus maakondlik 9. - 12. klasside õpilaste vene keele tõlkevõistlus.
ANETE JAAKSON ( 9. b) saavutas 9. klasside arvestuses 3. koha.
Juhendaja Markus Stein

19. jaan. 2022 toimus ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
6. klass
6. koht - Marten Toom
7. koht - Anton Aavik
9. koht - Sander Saarem
Osalesid veel Loore Mariel Maidla, Kristo Kimmel, Emily Sindi
7. klass
3. koht - Aksel Aavik
4. koht - Aaron Kütt
5. koht - Martin Villems
Osalesid veel Jarek Luik ja Käroli Mänd
8. klass
4. koht - Mirel Missik
5. koht - Karmen Ilus
9. koht - Liisa Sindi
9. klass
1. koht - Merili Meltsas - kutsutud vabariiklikku vooru 5. märtsil 2022
5. koht - Helena Marie Hannus
8. koht - Liisa Haug
Osalesid veel Rosette Liis Uus, Anete Jaakson, Liis Allik
Juhendaja õp Riina Kangro

17. -21.  jaan.  2022 toimus maakondlik Scrabble võistlus inglise keeles.
3. koht Gloria Bremraud (8.b).
Osalesid ka Maiko Niinepuu (8.b) ja Lisett Türk (8.c).
Juhendajad Piret Sadam ja Anu Roht

3. dets. 2021  Prof Jaan Depmanile pühendatud XXVI nuputamisvõistlusel,
mis toimus Mustla rahvamajas  saavutasime 2. koha 8.-9. klasside arvestuses
Võiskonnas oli Ingel Madleen Tiitus, Helena Marie Annus, Mirel Missik, Marten Maidla.
Juhendas õpetaja Anneli Luik

24. nov. 2022 toimus jutuvõistlus Paalalinna Põnevik.
Meie kooli õpilastest saavutasid järgmised tulemused:
Noorem vanuseaste (4.-6. kl) osalejaid 13
I koht Ronja Reemann (5.b, juhendaja K. Asu)
II koht Johanna Paeglis (6.c, juhendaja K. Asu)
eripreemia Laura Sinimaa (5.b, juhendaja K. Asu)
Vanem vanuseaste (7.-9.kl) osalejaid 28
I koht Käroli Mänd (7.b, juhendaja E.Aas)
III-IV koht Merili Meltsas (9.a, juhendaja E. Aas)

14. okt. 2021 toimus 6. klasside õpioskuste talgud Viljandi Paalalinna koolis.
Saavutati 1. koht.
Osalesid Jane Bergman (6.c), Anton Aavik (6.a), Marten Toom (6.a), Jaagup Udu (6.b) ja Rocco Oja (6.b).

23. sept. 2021 toimusid Karksi-Nuia Terviseradadel Viljandimaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.
Koolidevahelises võistluses tuli võitjaks viiendat aastat järjest meie kool 516 punktiga, järgnesid Jakobsoni Kool 443 punktiga ja August Kitzbergi nim Gümnaasium 373 punktiga.
Meie kooli õpilaste paremad tulemused :
6.-7. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht - Maria Elise Sass 7a
6.-7. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
2. koht – Jane Bergman 6C
3. koht – Karmen Valmsen 6B
8.-9. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht – Mona Sepp 8B
2. koht – Sophia D` Ariano 9A
6.-7. klassi poiste 1200 m jooks :
2. koht – Rocco Oja 6B
6.-7. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Andreas Vaher 7C
2. koht – Ralf Rosin 7C
3. koht – Aksel Aavik 7C
8. – 9. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Sander Šinkartšuk 8B
3. koht – Daniel George Brereton 8B
Õpetaja Riho Siil

15. sept. 2021 Viljandimaa koolide 1.-5. kl. murdmaateatejooks.
Meie koolil läks väga hästi ja saavutasime 1. koha. Teise koha sai Jakobsoni kooli võistkond ja kolmas oli Paalalinna Kooli võistkond.
Võidukas võistkonnas jooksid :
Marten Miilen 5A
Jürgen Lips 5A
Steven Vaigla 5C
Kaur Kesalo 4A
Armin Vaher 4A
Gelli Õunap 5A
Christella Roman 5A
Eleanor Oppo 5A
Meena Hanni 5A
Maarja Eliise Tiitus 5C
Mariin Hubel 5A
Õpetaja Riho Siil

3. juunil 2021 toimus Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste III etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TN pallivise : 1. koht -  Celena Sangernebo 5D
2. koht – Britmarie Heinmäe 5A
TV 600m jooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kettaheide : 2. koht – Mona Sepp 7B
3. koht – Noora Ronk 7B
TV pallivise : 3. koht - Noora Ronk 7B
PN 1000m jooks : 1. koht – Jürgen Lips 4A
PN pallivise : 1. koht – Sten Kukk 5C
2. koht - Rocco Oja 5
PV 1000m : 2. koht – Andreas Vaher 6C
PV kettaheide : 3. koht – Andreas Vaher 6C
PV pallivise : 3. koht – Kevin Kase 7C
Õpetaja Riho Siil

Mai 2021.  Vabariiklik robootikavõistlus First Lego League (FLL)
Sellel aastal toimus võistlus virtuaalselt. Kõik tegevused tuli võtta videosse ja saata hindamiskomisjonidele.
Meie kooli robootikatiim VILEXODUS saavutas 64 võistkonna hulgas robotimängu osavõistlusel
6. koha.
Vilexoduse liikmed sel aastal:
Sten Oliver Tammsaar  (6.a)
Uku Riisenberg (5.d)
Kristo Kimmel (5.d)
Kardo Ibrus (6.b)
Rasmus-Söran Suigusaar (5.d)
Sten-Marcus Pulin (6.b)
Juhendaja Meelis Reinart

27. mail 2021 toimusid Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste II etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TV 60m tõkkejooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kõrgushüpe : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kuulitõuge : 3. koht – Noora Ronk 7B
PN 60m tõkkejooks : 1. koht – Rocco Oja 5B
PV 60 m tõkkejooks : 2. koht Oskar Kask 7A
PV kõrgushüpe : 2. koht Oskar Kask 7A
Õpetaja Riho Siil

20. mail 2021 toimusid Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste I etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TV 60m jooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kaugushüpe : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV teivashüpe : 2. koht – Mona Sepp 7B
PN 60m jooks : 1.koht -  Marten Miilen 4A
PN kõrgushüpe : 1. koht – Marten Miilen 4A
PN kuulitõuge : 3. koht – Marten Miilen 4A
PN kuulitõuge : 2. koht – Sten Kukk 5C
PV 60m jooks : 2. koht Kevin Kase 7C
PV kaugushüpe : 3. koht – Jan Lukas Mätlik 7A
Õpetaja Riho Siil

13. mail 2021 toimus inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor.
5. klasside arvestuses
5. koht Feliks Oja 5.b
6. koht Anton Aavik 5.a
Juhendaja Virve Neerot

5. mai 2021 4.-6. klassi matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor
Maarja Eliise Tiitus 4. klassist saavutas II koha, õpetaja Helen Aleksius
Jürgen Lips 4. klassist saavutas 5. koha,  õpetaja  Annika Lond
Jane Bergman 5. klassist saavutas 3.-4. koha, õpetaja Eva Ool
Eliise Klaos 6. klassist saavutas 6. koha, õpetaja Külliky Lohu

Nuti-Mati matemaatika Eesti meistrivõistlustel
Helena Marie Hannus 8. klassi arvestuses 9. koht
Andra Liisa Reimaa 8. klassi arvestuses 11. koht

Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti meistrivõistlustel
Andra Liisa Reimaa 8. klassis 1. koht
Helena Marie Hannus 8. klassis 2. koht
Stiina Kiisler 8. klassis 4. koht
Gita Roosileht 8. klassis 6. koht
Mirel Missik 7. klassis 2. koht
Lisett Türk 7. klassis 3. koht
Mattias Järv 6. klassis 6. koht
Andris Reimaa 5. klassis 6. koht
Õpetajad:
Eva Ool - Andris Reimaa
Anneli Luik - kõik ülejäänud

10. märts 2021  August Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus
7.-8. klasside arvestuses
1. koht Helena Marie Hannus
5. koht Ingel Madleen Tiitus
6.-7. koht Merili Meltsar
Õpetaja Anneli Luik
9.-10. klasside arvestuses
4. koht Keitti Anett Erilane
8.-9. koht Lennart Martin Hannus
Õpetaja Rene Sadam

9. veebruaril 2021 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor
Meie koolist osales 9 õpilast.
7. klass
1.-2. koht Mirel Missik
1.-2. koht Noora Ronk
6.-7. koht Marten Maidla
8. klass
3.-4. koht Helena Marie Hannus
3.-4. koht Kirke Katrin Vingisaar
5. koht Stiina Kiisler
7. koht Elis Allev
9. klass
2. koht Hanna Alice Haavapuu
6. koht Jürgen Aas
Juhendaja Eve Ivask

6. veebruaril 2021 toimus füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
Meie koolist osales 7 õpilast:
Lennart Martin Hannus
Tõnn Martin Tirgo
Jürgen Aas
Ingel Madleen Tiitus
Merili Meltsas
Rosette Liis Uus
Helena Marie Hannus
8. klasside arvestuses jagasid Merili Meltsas ja Ingel Madleen Tiitus 1.-2. kohta.
9. klasside arvestuses saavutas Lennart Martin Hannus 4. koha.
Juhendaja Jüri Ojamaa

27. jaanuaril 2021 toimus matemaaikaolümpiaadi piirkonnavoor
7. klass (osales 39 õpilast)
2.-3. Marten Maidla
8. klass (osales 31 õpilast)
2. Ingel Madleen Tiitus
4.-5. Helena Marie Hannus
4.-5. Merili Meltsas
7.-8. Stiina Kiisler
7.-8. Rosette Liis Uus
Juhendaja Anneli Luik
9. klass (osales 42 õpilast)
3. Keitti Anett Erilane
4.-6. Lennart Martin Hannus
7.-10. Miina Ronk
7.-10. Janar Lips
Juhendaja Rene Sadam

26. jaanuaril 2021 toimus emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor.
Nooremas vanuseastmes (7.-8. kl) osales 27 õpilast.
VKLK-st osales 7 õpilast 7. ja 8. klassidest.
Tulemused:
1. koht Ingel Madleen Tiitus 8.c (õp Erika Aas)
3. koht Andra Liisa Reimaa 8.a (õp Erika Aas)
Osalesid veel Merili Meltsas 8.a, Maarja Kährik 8.b, Lorette Siimer 7.c, Liisa Sindi 7.a, Eliisa Leinus 7.c
Keskmises vanuseastmes (9.-10. kl) osales 24 õpilast.
VKLK-st osales 4 õpilast 9. klassidest.
Tulemused:
1. koht Helene Metsmaa 9.b (õp Külliki Asu)
Osalesid veel Merilii Lõsjuk 9.c, Emma Sepp 9.b ja Karl-Vahur Vingisaar 9.c
Õpilaste juhendajad Erika Aas, Külliki Asu, Külliky Lohu ja Pille Saar.

13. nov. 2020 toimusid Viljandimaa koolide 4.-5. klasside õpilaste rahvastepallivõistlused.
Meie koolil läks väga hästi - võitsime nii tüdrukute kui poiste arvestuses.
Tüdrukute võistkonnas mängisid : Celena Sangernebo 5d, Mirtel Ruut 5a, Emily Sindi 5a, Britmarie Heinmäe 5a, Lisbeth Salong 5b, Arabella Helk 5b, Karmen Valmsen 5b ja Keira Allegra Eliisa Tenno 5b.
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik.
Poiste võistkonnas mängisid : Marten Miilen 4a, Mattias Palmiste 4a, Anton Aavik 5a, Tanel Objartel 5a, Toomas Raven Linnu 5a, Rocco Oja 5b, Feliks Oja 5b ja Uku Thor Kaarelson 5d.
Võistkonna õpetaja Riho Siil.

29. okt. 2020 toimus maakonna TEK Kevadkool.
Meie kooli esindasid Henriette Pukk, Lisbeth Salong, Feliks Oja ja Rocco Oja 5.b klassist.
Viktoriinil saavutati III koht. Juhendaja Virve Neerot.

14. okt. 2020 linnaraamatukogus toimunud Viljandi maakonna 4. klasside ettelugemise võistluse
võitis Jürgen Lips (4.a) ja ta esindab Viljandimaad vabariiklikus finaalis. Juhendaja Annika Lond.

6. okt. 2020 toimus maakonna 6. klasside õpioskuste võistlus.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha.
Võistkonda kuulusid:
6. b õpilased Oliver Buht ja Martin  Elmaste.
6.c õpilased Aksel Aavik, Aaron Kütt ja Martin Villems.
Juhendaja Liina Smolina

17. sept. 2020 Viljandimaa koolide 6.-9. kl. poiste jalgpalli KV
Meie kooli võistkond saavutas 2. koha
Võistkonnas olid:
Eldar Toimetaja
Daniel Visnap
Sander Sollmann
Oliver Plümberg
Madis Andreas Raba
Sten Kuld
Jürgen Aas
Eric Levit
TristanAleksandrov
Sander Šinkartšuk
Õp. Jaak Luhakooder

14. sept. 2020 toimus Viljandimaa koolide 6.-9. kl. tüdrukute jalgpalli MV.
Meie kooli tüdrukute võistkond saavutas esimese koha.
Võistlejad olid:
Liisi Haug (võistkonna parim mängija), Karmen Umsar, Helene Metsmaa, Laura Kütt, Karolin Roostik, Jessica Tammist, Merit Sirg, Herda Hendrikson, Katerina Herma.
Õp. Kaja Orobko

 

Aasta õpetajad 1994-2022 leiate siit
 

Õpilaste saavutused aineolümpiaadidel ja võistlustel:

19. veebruaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones vabariiklik pallilahingu finaal.

Meie kooli 1.-3. klassi poiste võistkond suutis kõik mängud võita ja tulla vabariigis esimeseks!
Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Harald Must 3b, Siim Markus Põldsepp 3a, Indrek Peips 3a, Henri-Robin Läänesaar 3c, Kaarup Teider 3c, Artur Pramann 3a ja Rafael Post 3a
Õpetaja Riho Siil

14. veebruaril toimusid Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 4.-6. klasside õpilaste minivõrkpalli võistlused.

Tüdrukute võistkond saavutas 2. koha
Võistkonnas mängisid : Mirtel Oks 6d, Lilli Regina Varik 5b, Marta Kimmel 5b, Emily Salumets 5b ja Anita-Emily Laansoo 6c
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik

Poisid saavutasid 1. koha
Võistkonnas mängisid : Maru Jürmann 6b, Marten Paeglis 6b, Richard Pikk 6b, Benjamin Helk 6a ja Mikk Missik 6a
Võistkonna õpetaja Riho Siil

9. veebruaril toimus füüsikaolümpiaadi maakondlik voor.

Meie kooli tulemused olid järgmised:

8. klass:
Jane Bergman - 1. koht
Johanna Paeglis - 4. koht
Tublilt osalesid ka Uku Riisenberg ja Rasmus-Sören Suigusaar

9. klass:
Aaron Kütt - 3. koht
Kristen Vagel - 5. koht
Jarek Luik - 6. koht
Tublilt osales ka Lars Erik Soome

Jane Bergman oli kogu põhikooli koondarvestuses 2. kohal.

Rõõmu valmistas ka see, et 10. klassi arvestuses olid 4 esimest meie kooli vilistlased.

Õpetaja Jüri

1. Veebruaril toimus Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 1.-3. klassi õpilaste pallilahing.

Meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja saavutada esimene koht. Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Indrek Peips 3a, Artur Pramann 3a, Siim Markus Põldsepp 3a, Rafael Post 3a, Kaarup Teider 3c ja Henri- Robin Läänesaar.
Õpetaja Riho Siil

Viljandi Linnaraamatukogu 2023 inglise keele esseekonkurss

Johanna Paeglis, 8.c - I koht Viljandi Linnaraamatukogu 2023 inglise keele esseekonkursil 7.-9.kl arvestuses teemal "Estonian-American Cultural Connection: from Music to Literature and Beyond"

7. Detsembril toimusid Abja-Paluojal Viljandimaa koolide 1.-5. klassi poiste korvpallivõistlused.

Meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja turniiri võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid Jasper Russak 4c, Tristan Teikes 4c, Sten Kenneth Pinsel 4c, Henri-Robin Läänesaar 3c, Andreas Põder 5b ja Martin Rannala 5b.
Õpetaja Riho Siil

2. detsembril toimus Võru spordihallis noorte kergejõustikusarja „TV10 Olümpiastarti“ esimene vabariiklik etapp.

Meie kooli õpilastest oli edukaim 5b klassi õpilane Ralf Vanamets, kes saavutas kõrgushüppes 65 osaleja hulgas suurepärase 3. koha tulemusega 1.35m. Keidi Maasing 7c tõukas kuuli 9.65m ja see andis talle 71 tüdruku hulgas kõrge 15. koha. Travis Sõber saavutas teivashüppes tulemusega 2.40m 17. koha, kokku oli stardis 50 poissi. Kooli esindasid edukalt veel Kirke Võsu 5a, Karl Alliksaar 5a, Elvi Kaldoja 5a, Meia Niinepuu 6b ja Gelli Õunap 7a.
Õpetaja Riho Siil

29.nov. Maakondlikul Escape Rooms võistlusel inglise keeles saavutas meie kooli

I võistkond I koha.
I võistkonda kuulusid:
1.Oliver Buht 9b
2.Marie Miilen 9b
3. Uku Tamberg 9b
4.Lars Erik Soome 9b - võistkonna kapten
5. Robin Pell 9c
6.Mirjam Toom 9c
(õpetajad Anu Roht, Kristy Leinus, Enid Härm).

Ja II võistkond saavutas III koha (9 võistkonna hulgas).
Võistkonda kuulusid:
1.Mia Ennok 9c
2.Anna Louise Kostin 9c
3.Elis Maling 9a
4.Mona Sofia Linnupuu 9a
5.Martin Hendrikson 9a - võistkonna kapten
6.Kristjan Hendrikson 9a
(õpetaja Piret Sadam)

1. detsembril toimus Professor Jaan Depmanile pühendatud XXVIII nuputamisvõistlus. 

Meie koolivõistkond saavutas I koha 8.-9.kl arvestuses
koosseisus: Jarek Luik, Aaron Kütt, Jane Bergmann, Anton Aavik.

30. novembril Viljandi Paalalinna Koolis toimus Maakondlik Nuputa võistlus.

Võistlusel saavutasid 5.-6. klassi arvestuses 3 koha võistkond, kuhu kuulusid
6. klassist Nora Nöps, Hanna Miia Haljas, 5.kl Cristofer Pihu ja Kirke Võsu

4 koha saavutas võistkond, kuhu kuulusid
5.klassist Aleksandra Kaljurand, Kiur Artur Kaarelson ja 6. klassist Sofia Kolla.

28. Novembril toimunud rahvastepalli vabariiklikus piirkonnafinaalis saavutasid meie kooli 3. klassi poisid 3. koha.
Võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Indrek Peips 3a, Sören Võsu 3b, Harald Must 3b, Romet Raev 3b, Hugo Hansmann 3c ja Henri-Robin Läänesaar 3c.

Õpetaja Riho Siil

23. novembril toimus "TV10 Olümpiastarti" esimene maakondlik etapp.

Meie kooli õpilaste kohad :
Poisid nooremad 60m jooks - 1. koht Ralf Vanamets 5b, 4. koht Andreas Põder 5b, 5. koht Karl Alliksaar 5a
Poisid nooremad 60m tõkkejooks - 1. koht Ralf Vanamets 5b
Poisid nooremad kõrgushüpe - 2. koht Ralf Vanamets 5b
Tüdrukud nooremad 60m jooks - 1. koht Elvi Kaldoja 5a
Tüdrukud nooremad 60m tõkkejooks - 1. koht Elvi Kaldoja 5a
Tüdrukud nooremad kõrgushüpe - 6. koht Elvi Kaldoja 5a
Poisid vanemad 60m jooks - 2. koht Kerten Klimov 7b, 4. koht Steven Vaigla 7c, 5. koht Travis Sõber 6b
Poisid vanemad 60m tõkkejooks - 2. koht Travis Sõber 6b
Poisid vanemad teivashüpe - 2. koht Travis Sõber 6b
Tüdrukud vanemad 60 m jooks - 3. koht Meia Niinepuu 6b, 4. koht Gelli Õunap 7a, 6. koht Keiti-Lisanne Maalmeister 7b
Tüdrukud vanemad 60m tõkkejooks - 2. koht Meia Niinepuu 6b

Õpetaja Riho Siil

 

09.novembril 2023 toimus Jakobsoni Koolis 8.-9.klasside maakondlik saksa keele olümpiaad.

Osavõtjaid oli 18.
Meie kooli õpilaste tulemused:
4.koht - Renno Hendrikson 9b
5.koht - Oliver Buht 9b
6.koht - Marten Keldo 8b
8.koht - Johanna Paeglis 8c

Kõikide õpilaste juhendaja oli õp.Helje Tiit.

Matemaatikaviktoriin „Mõnus mata”toimus 8.november 2023

I koha saavutas võistkond "Esimesed" :
Elerin Tiri
Hanna Miia Haljas
Emily Luhaäär
Loore Mariel Maidla
Oliver Buht

II koha saavutas võistkond "Mata"
Elvi Kaldoja
Heleena Steinfeld
Maarja Eliise Tiitus
Uku Riisenberg
Eliise Klaos

III-IV koha saavutasid võiskonnad "Kohuke ja "Sentimeeter"

"Kohuke"
Edith Riisenberg
Maru Jürmann
Bert Kotsar
Anton Aavik
Jarek Luik

"Sentimeeter"
Karl Alliksaar
Andro Teesalu
Chris-Robin Krabi
Markus Kõlar
Kristen Vagel

02. novembril toimusid Abja-Paluojas Viljandimaa koolide 1.-3. klassi ja 4.-5. klassi õpilaste rahvastepallivõistlused.

Meie kooli 1.-3. klassi poiste võistkonnal õnnestus kõik 4 mängu võita ja saavutada 6 kooli hulgas esikoht!
4.-5. klassi poisid võitsid samuti 4 mängu, kuid üks kaotus tuli poolfinaalis. Poistele tasuks 7 võistkonna hulgas 3. koht!
1.-3. klassi võistkonnas mängisid : Oskar Vares 3a, Harald Must 3b, Indrek Peips 3a, Rafael Post 3a, Romet Raev 3b, Sören Võsu 3b ja Hugo Hansmann 3c
4.-5. klassi võistkonnas mängisid : Sander Rein 5c, Ralf Vanamets 5b, Andreas Põder 5b, Martin Rannala 5b, Madis Sähka 5b, Liam Patrick Teider 5b ja Rico Pihl 4c

Õpetaja Riho Siil

20. septembril 2023 toimusid Karksi-Nuias Viljandimaa koolide karikavõistlused murdmaajooksus.

Meie kooli õpilased võistlesid suurepäraselt ja suutsid seitsmendat aastat järjest võistluse võita! Kogusime 505 punkti, meile järgnesid Jakobsoni Kool 474 punktiga ja Paalalinna Kool 370 punktiga.
6.-7. klassi poiste 1000m (31 osalejat) jooksus tuli võitjaks 6.a klassi õpilane Kaur Kesalo. Kolmanda koha punktid tõi koolile Ottomar Saag 6d klassist.
6.-7. klassi poiste 2000m (20 osalejat) jooksus saavutasid meie poisid kaksikvõidu. Võitis Marten Miilen 7a, teine koht Kerten Klimov 7b.
8.-9. klassi poiste 1000m (28 osalejat) jooksus saavutas kolmanda koha Kristen Vagel 9a klassist.
8.-9. klassi poiste 2000m (22 osalejat) jooksus saavutasid kaksikvõidu 9c klassi poisid - Andres Vaher esimene koht ja Ralf Rosin teine koht.
6.-7. klassi tüdrukute 1000m (23 osalejat) jooksus saavutas teise koha Meia Niinepuu 6b ja kolmanda koha Laura Sinimaa 7b
8.-9. klassi tüdrukute 1000m (25 osalejat) jooksus saavutas teise koha Maria Elise Sass 9a klassist ja kolmanda koha Jane Bergman 8c klassist.
Väga tublilt võistlesid ja andsid suure panuse meie kooli võitu veel Kendra Post 6a, Reti Vaikmaa 6a, Armin Vaher 6a, Travis Sõber 6b, Heleena Steinfeld 6b, Aaron Leon Portugov 6d, Meena Hanni 7a, Gelli Õunap 7a, Steven Vaigla 7c, Martin Kohv 7c, Maarja Eliise Tiitus 7c, Anton Aavik 8a, Mirtel Ruut 8a, Britmarie Heinmäe 8a, Oliver Meinbek 8b, Carolina Delisa Riisa 8b, Ann Jürisson 8c, Eliise Klaos 9a, Sten-Marcus Pulin 9b, Kädi-Lii Väli 9b ja Gertu Koik 9b

Õpetajad Kaja Orobko ja Riho Siil

12. sept. 2023 toimus Viljandimaa 2.-5. klassi õpilaste murdmaateatejooksu võistlus.
Meie kool saavutas 1. koha. Järgnesid Jakobsoni Kool ja Paalalinna Kool.
Võistkonnas jooksid : Ralf Vanamets 5b, Andreas Põder 5b, Martin Rannala 5b, Lilli-Regina Varik 5b, Emilia Sõukand 5b, Elvi Kaldoja 5a, Kirke Võsu 5a, Jaan Kask 4b, Hugo Hansmann 3c ja Kadi Bergman 3a.
Õpetajad Kalli Laprik ja Riho Siil

25. mail 2023 toimusid Viljandimaa koolide 1.-3. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 7 võistkonda ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja kogu turniiri võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid : Rafael Post 2a, Hugo Hansmann 2c, Arjen Kaasla 3a, Ott Mägi 3a, Lars Õsso 3a, Artur Oja 3b, Paul Martin Hiob 3c, Sten-Kenneth Pinsel 3c
Õpetaja Riho Siil

13. mail 2023 toimus XVIII koolinoorte mälumängu meistrivõistluste finaalmäng Viimsi Koolis.
Viljandi Kesklinna Kooli võistkond saavutas 25 võistkonna konkurentsis II koha.
Õpilased:
Jarek Luik 8b
Aksel Aavik 8c
Aaron Kütt 8c
Juhendaja: Riina Kangro

5.-6.mail 2023 toimus Tabasalus geograafiaolümpiaadi vabariiklik lõppvoor,
kus Aaron Kütt(8c kl.) sai 7. koha ja saavutatud punktisumma järgi autasustati teda III järgu diplomiga.
Juhendaja Eve Ivask

10. mail 2023 toimusid Viljandimaa koolide 4.-6. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 7 kooli ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita, oma värav kogu turniiri jooksul tühi hoida ja võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid : Robin Sild 6C, Mattias Palmiste 6A, Steven Vaigla 6C, Kaur Kesalo 5A, Armin Vaher 5A, Enar Nugis 5A, Kerten Klimov 6B, Aleksander Hüva 4B ja Oliver Anniko 5C
Õpetaja Riho Siil

6. mail 2023 toimus Eesti Maaülikooli spordihoones legendaarne koolinoorte "Tähelepanu, START! Terminal" finaalvõistlus.
Läbi eelvõistluste maakondades (mida alustas üle 90 kooli) ja poolfinaali tagasid 10 suurt ja 5 väikest kooli kooli õiguse osaleda finaalvõistlusel. Kohale tuli neid vastavalt 9 suurt ja 3 väikest kooli. Võistlused olid pingelised ja tasavägised ja meie saavutasime seekord 6.-7. koha jagamise Põlva kooliga.
Finaalvõistlusel osalesid : Kadi Bergman 2a, Loora Hüva 2a, Eliise Järvetar 2a, Sören Võsu 2b, Tristan Sihv 2b, Olivia Malken 3c , Merilin Hunt 3c , Arjen Kaasla 3a, Artur Oja 3b, Elvi Kaldoja 4a, Kirke Võsu 4a, Lilli-Regina Varik 4b, Ralf Vanamets 4b, Martin Rannala 4b, Marii Allev 5c, Mari-Liis Reimus 5d, Mirtel Oks 5d, Armin Vaher 5a ja Uku-Joosep Varik 5d.
Lisaks neile osalesid poolfinaalis Oskar Vares 2a, Rafael Post 2a Andreas Põder 4b ja Kaur Kesalo 5a
Õp. Riho Siil

5. mail 2023 osales Viljandi Kesklinna Kool võistlusel "Nutikad matemaatikud"
Võistluses osales 3 maakonda. Viljandile lisaks Valga- ja Tartumaa.
Viljandimaa saavutas I koha
5. klasside arvestuses saavutas
Maru Jürmann I koha, õpetaja Eva Ool
Sofia Kolla III koha, õpetaja Anneli Luik
7. klasside arvestuses saavutas
Jane Bergman 4. koha, õpetaja Anneli Luik

20. apr. 2023 toimus Viljandi põhikoolide moeshow,
kus vanuserühmas 3.-5.klass saavutasid I koha 5D tüdrukud Paris Pikand, Mirtel Oks ja Kristel Kööp
Juhendaja Virve Neerot

19. apr. 2023 toimus inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor
5.klasside arvestuses
3.koht Sofia Kolla 5A
Osalesid ka Maru Jürmann 5B, Gerda Teas 5C, Ottomar Saag 5D
6.klasside arvestuses
1. koht Alexander Langeler 6A (kutsutud vabariiklikku lõppvooru)
5. koht Robert Oja 6C
Osales ka Kuldar Vorobljov 6B
Juhendaja Virve Neerot
7.klasside arvestuses
5.koht Loore Mariel Maidla 7A
Osalesid ka Jane Bergman 7C, Uku Riisenberg 7D
Juhendaja Mare Luht

19. apr. 2023 toimus Viljandimaa põhikoolide mälumängu "Pähklipureja" 3. voor.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha ja kolmes voorus kokku 4. koha.
Võistkonda kuulusid:
Jürgen Lips
Anton Aavik
Marten Toom
Aksel Aavik
Aaron Kütt
Noora Ronk
Juhendaja Eve Ivask

8. aprillil 2023 toimus 40. Hubert Pärnakivi jooks.
Põhikoolide arvestuses tuli rändkarikas sellel aastal Kesklinna Kooli.
1.-5 klassi tüdrukute arvestuses olid tublid jooksjad;
1.koht Meia Niinepuu 5B
2.koht Elvi Kaldoja 4A
4.koht Kirke Võsu 4A
5.koht Marii Allev5C
Jette Mia Mätlik 5C
Mari-liis Reimus 5D
1.-5 klassi poiste arvestuses olid tublid jooksjad;
1.koht Kaur Kesalo 5A
2.koht Hugo Hansmann 2C
3.koht Armin Vaher 5A
5.koht Ralf Vanamet 4B
8.koht Andreas Põder 4B
Ottomar Saag 5D
6.-9 klassi tüdrukute arvestuses olid tublid jooksjad;
2.koht Marie Eliise Sass 8A
6. koht Mona Sepp 9B
8.koht Laura Sinimaa 6B
9.koht Eliise Klaos 8A
Britmarie Heinmäe 7A
Maarja Eliise Tiitus 6C
Mirtel Ruut 7A
6.-9 klassi poiste arvestuses olid tublid jooksjad;
4.koht Remy Varik 9A
6.koht Jan Lukas Mätlik 9A
7.koht Rocco Oja 7B
8. Marten Miilen 6A
9. Aron Mattias Mirka 9A
Andreas Vaher 8C
Sten Markus Pulin 8B
Kristofer Sild 9A
Õpilasi juhendasid Kalli Laprik ja Kaja Orobko

17. aprillil 2023 toimus Kõrveküla spordihoones 4.-6. klassi õpilaste vabariiklik minivõrkpalli finaalvõistlus.
Kokku oli osalemas 8 poiste ja 8 tüdrukute võistkonda, kes eelnevalt olid läbi piirkonnavõistluste finaalipääsme lunastanud.
MEIE KOOLI POISID - VABARIIGIS 1. KOHT!
Meeskonnas mängisid: Marten Miilen 6a, Holger Purga 6b, Mattias Palmiste 6a, Mattias Oks 6a, Maru Jürmann 5b, Benjamin Helk 5a ja Richard Pikk 5b.
Tüdrukute võistkond saavutas vabariigis 7. kohta. Võistkonnas mängisid Lilli-Regina Varik 4b, Marta Kimmel 4b, Mirtel Oks 5d, Meena Hanni 6a ja Keidi Maasing 6c.
Õpetaja Riho Siil

15. - 16. aprillil 2023 toimus robootikavõistluse FLL Superpowered hooaja Eesti finaal Saue Riigigümnaasiumis.
Meie kooli robootikavõistkond VILEXODUS saavutas robotimängus 4. koha . Superfinaalis, kus osales 4 paremat võistkonda, saadi 2. koht. Kokku osales vabariiklikus finaalis 28  eelnevallt eelvoorudes finaalikoha saanud võistkonda.
Võistkonda kuulusid: Kardo Ibrus (8b), Sten-Marcus Pulin (8b), Sander Saar (4b) ja Markus Mettus (4b).
Juhendaja õp. Meelis Reinart

11. apr. 2013 toimunud Juhan ja Jakob Liivi loomingule pühendatud XXXV etluskonkursil
tuli Viljandi maakonna põhikooli vanuseastme võitjaks
6.b klassi õpilane Ronja Reeman.
Hästi esinesid ka Klara Mägi ja Richard Pikk 5.b klassist.
Juhendaja Külliki Asu

4. aprillil toimus Paalalinna viilhallis Viljandimaa põhikoolide karikavõistlus sisekergejõustikus.
Meie kooli õpilastest oli edukaim 9b klassi õpilane Mona Sepp, kes võitis kõik 3 ala. 50m jooksus sai Mona ajaks 6,99 sek, mis tähistab meie kooli rekordit ja samuti kümneaastase ajalooga võistluse rekordit. Lisaks saavutas Mona alavõidud 50m tõkkejooksus (7,83) ja kõrgushüppes (1.55m). Tüdrukutest jõudis esikolmikusse veel 8a klassi õpilane Maria Elise Sass (50m jooks - 7,43 sek).
Poistest saavutas 50m jooksus alavõidu 9a klassi õpilane Oskar Kask tulemusega 6,67 sek. Oma elu esimesel kuulitõukevõistlusel üllatas kolmanda kohaga muidu võrkpallile keskendunud Gert-Marti Õunap tulemusega 12.04m.
Koolidevahelises arvestuses saavutasime seekord kuue kooli konkurentsis tubli 2. koha.
Tublilt võistlesid ja oma kooli tulid esindama veel ka Kevin Kase, German Izjumov, Kristin Takel, Mirtel Ruut, Britmarie Heinmäe, Eliise Klaos, Andreas Vaher, Leonard Kaarelson, Noora Ronk ja Oliver Meinbek.
Õpetaja Riho Siil

1. aprilli 2023 toimus füüsikaolümpiaadi vabariiklik lõppvoor.
Meie koolist osales olümpiaadil 9.c klassi õpilane Marten Maidla,
kes saavutas 9. klassi arvestuse 15. koha ja kogu põhikooli arvestuses 23. koha.
Põhikoolis oli kokku 49 osalejat.
Õp. Jüri Ojamaa

30. märts 2023  Nuputa võistlusel
saavutas meie kool
7. klasside arvestuses 1. koha
Võiskonnas olid: Anton Aavik, Jane Bergman ja Rasmus-Söran Suigusaar.
Õpetaja Anneli Luik
5.-6. klasside arvestuses saavutasime 2. koha
Võiskonnas olid:
5.klassist Heleena Steinfeld ja Sofia Kolla.
Õpetajad Eva Ool ja Anneli Luik
6. klassist Maarja Eliise Tiitus ja Keidi Maasing.
Õpetaja Rene Sadam

25. märtsil 2023 toimus Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" kolmas vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 64 osaleja seas saavutada kuulitõukes tulemusega 11.55m suurepärase 3. koha.
Kaugushüppes saavutas Travis 72 osaleja hulgas tulemusega 4.44m 14. koha ja Ottomar Saag 5d klassist tulemusega 4.35m 20. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Oliver Meinbek, Elvi Kaldoja ja Mirtel Ruut.
Õpetaja Riho Siil


24. märts 2023 Viljandi maakonna õigekirjavõistlus
5. klasside arvestuses
I koht Bianca Objärtel 5.a
II koht Heleene Steinfeld 5.b
III koht Nora Nöps 5.b
õpetaja Külliki Asu
6. klasside arvestuses
II koht Maarja Eliise Tiitus
õpetaja Meeri Tuul
7. klasside arvestuses
II koht Jane Bergman 7.c
III koht Johanna Paeglis 7.c
õpetaja Külliki Asu
V-VI koht Feliks Oja
õpetaja Pille Saar
8. klasside arvestuses
III koht Aaron Kütt 8.c
õpetaja Meeri Tuul
9. klasside arvestuses
I koht Mirel Missik
II-III koht Merilin Haasma
Õpetaja Pille Saar
Osalesid ka Marie Villems ja Laura Sinimaa (6.b) ning Gretel Kõvask (7c).

17. märtsil 2023 toimus maakonna käsitöö ja kodunduse olümpiaad
Merilin Haasma (9A) 2. koht.
Ingrid Anneloore Ritval (8C) 4. koht.

17. märtsil toimus Viljandi spordihoones Viljandimaa " Rimi jalgpalli osavusfestival".
Meie kool oli esindatud kolme võistkonnaga ja tulime tagasi täiseduga.
1.-3. klassi võistlusel oli osalemas 5 võistkonda ja meie kooli õpilased saavutasid esimese koha. Võistkonda kuulusid : Rafael Post 2a, Loora Hüva 2a, Reanna Pettai 2b, Arjen Kaasla 3a, Lars Õsso 3a ja Artur Oja 3b.
4.-5. klassi võistlustel oli osalemas 6 võistkonda ja meie kool kahe võistkonnaga. Esimese koha saavutas meie kooli 5. klassi esindus. Võistkonda kuulusid - Kaur Kesalo 5a, Armin Vaher 5a, Meia Niinepuu 5b, Gerda Teas 5c, Oliver Anniko 5c ja Kevin Varkel 5c.
Meie kooli 4. klasside esindus saavutas teise koha.
Võistkonda kuulusid - Kirke Võsu 4a, Trevon Robert Kommer 4a, Karl Alliksaar 4a, Lilli - Regina Varik 4b, Aleksander Hüva 4b ja Greig Kalma 4b.

16. märtsil 2023 toimus Paalalinna viilhallis noorte kergejõustikusarja "TV10 Olümpiastarti" kolmas maakondlik etapp.
Nooremate poiste kaugushüppes saavutasid meie kooli poisid kaksikvõidu. Võitis tulemusega 4.49m Travis Sõber (5b) ja teise koha saavutas Ottomar Saag (5d) tulemusega 4.39m.
Travis saavutas võidu ka kuulitõukes tulemusega 11.19m. Ottomar lõpetas kuulitõuke 5. kohaga.
Nooremate tüdrukute teivashüppes saavutas Elvi Kaldoja (4a) tulemusega 1.90m teise koha.
Esikuuikusse jõudsid veel :
Mirtel Ruut (7a) - vanemate tüdrukute kõrgushüppes 5. koht tulemusega 1.34m ja kaugushüppes 6. koht tulemusega 4.05m.
Oliver Meinbek (7b) - vanemate poiste kõrgushüppes 5. koht tulemusega 1.37m.
Õpetaja Riho Siil

13. märts 2023 toimus C.R.Jakobsoni nim füüsikavõistlus
1. koht 9.-10. klasside arvestuses Marten Maidla 9.c
3.koht  8. klasside arvestuses Jarek Luik 8.b
Õp. Jüri Ojamaa

8. märtsil 2023 toimus 32. August Maramaa nimeline matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.
7.- 8. klasside arvestuses saavutas 3. koha Jarek Luik 8. klass, õpetas Tea Eller
4. koha sai Jane Bergman 7. klassist, õpetaja Anneli Luik
5. - 6. koht Kristen Vagel 8. klassist, õpetaja Eva Ool
9. - 10.klasside arvestuses oli parim 7. kohal, Mirel Missik, õpetaja Anneli Luik

Veebr. 2023 toimunud esseevõistlusest „Isamaa on meie enda hoida“
võtsid osa Sonja Saar, Jane Bergman, Sander Tulp, Laura-Krete Raska, Johanna Paeglis, Ann Jürisson,
Katarina Lumi ja Loviise Marie Malken 7.c klassist.
Õp Külliki Asu 

25. märts 2023 Robootikavõistluse FLL vabariiklik eelvoor Koeru Keskkoolis
Robootikavõistluse FLL  (https://www.firstlegoleague.ee/) Kesk-Eesti eelvoorus 25. veebr. 2023 Koeru Keskkoolis saavutas meie kooli võistkond nimega VILEXODUS 1. koha innovatsiooniprojekti kategoorias ja 4. koha robotimängus. Kokku osales selles voorus 24 võistkonda. Selle tulemusega saadi õigus osaleda vabariiklikus finaalis.
Võistkonda kuulusid: Kardo Ibrus (8b), Sten-Marcus Pulin (8b), Meelis Saul (5b), Sander Saar (4b), Markus Mettus (4b) ja Joosep Jaago (4b). Juhendaja õp. Meelis Reinart

21. veebr. 2023 toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4.-6. klassile
6. klasside arvestuses saavutas
Gelli Õunap 2. koha, juhendaja Rene Sadam
Bert Kotsar 5.-6. koha juhendaja Rene Sadam
Maarja Eliise Tiitus 7. koha juhendaja Rene Sadam
5. klasside arvestuses saavutas
Maru Jürmann 1. koha, juhendaja Eva Ool
Sofia Kolla 2. koha, juhendaja Anneli Luik
Helena Steinfeld 7.-8. koha, juhendaja Eva Ool
4. klasside arvestuses saavutas
Ants Rooallik 6.-7. koha, juhendaja Triin Mets

18. veebr. 2023 toimus kunstiolümpiaadi piirkonnavoor.
Põhikoolide arvestuses
6. koht Kiiri Katrin Vingisaar 8C
Osales ka Saara Saskia Siimso 7A
Juhendaja Virve Neerot

14. veebr.2023 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
7. klass
1. koht- Jaagup Udu
5. koht- Anton Aavik
6.-7. koht- Marten Toom
6.-7. koht- Rocco Oja
8. klass
1. koht- Aaron Kütt
2. koht- Aksel Aavik
6. koht- Martin Villems
8. koht- Mattias Järv
9. klass
2. koht- Merilin Haasma
3. koht- Mirel Missik
4. koht- Marten Maidla
Osalesid veel: Marten Keldo, Jarek Luik ja Noora Ronk
Õpetaja Eve Ivask

10. veebr. 2023 toimus füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
9. klasside arvestuses:
Marten Maidla 9.c 1. koht
Mirel Missik 9.a 3. koht
8. klasside arvestuses:
Jarek Luik 8.b 2. koht
Õp Jüri Ojamaa

7. veebr. 2023 toimusid Tarvastu Gümnaasiumis Viljandimaa koolide 4.-6. klasside õpilaste minivõrkpalli võistlused.
Meie kooli võistkonnad tulid tagasi täiseduga.
Tüdrukute võistkonnal õnnestus võita kõik mängud ja tasuks 1. koht.
Võistkonnas mängisid : Gelli Õunap 6a, Meena Hanni 6a, Mirtel Oks 5d, Saara Hein 5c, Marta Kimmel 4b.
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik.
Poisid osalesid kahe võistkonnaga ja saavutasid kaksikvõidu.
Esimese koha saavutas 6. klassi poiste esindus koosseisus Marten Miilen 6a, Holger Purga 6b, Sander Loit 6b, Mattias Oks 6a ja Karl Sebastian Luik 6a.
Viienda klassi poiste esindus saavutas teise koha koosseisus Maru Jürmann 5b, Richard Pikk 5b, Marten Paeglis 5b, Mikk Missik 5a ja Benjamin Helk 5a.
Mõlemat võistkonda juhendas õpetaja Riho Siil

1. veebr. 2923 toimus meie koolis Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 7.-12 klass
Tulemused on :
Jane Bergman saavutas 7. klasside arvestuses 3. koha, õpetaja Anneli Luik
Anton Aavik saavutas 7. klasside arvestuses 5. koha, õpetaja Anneli Luik
Jarek Luik saavutas 1. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Tea Eller
Aaron Kütt saavutas 5. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Oliver Buht saavutas 6. koha 8.klasside arvestuses, õpetaja Tea Eller
Kristen Vagel saavutas 7.-8. koha 8. klasside arvestuses, õpetaja Eva Ool
Marten Maidla saavutas 2.-3. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Noora Ronk saavutas 2.-3. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Mirel Missik saavutas 4. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Jan Lukas Mätlik saavutas 6. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik
Lisett Türk saavutas 7.-9. koha 9. klasside arvestuses, õpetaja Anneli Luik

31.  jaan.  2023 toumus Viljandi maakonna emakeeleolümoiaad
Tulemused:
Nooremas vanuseastmes (7. - 8. klass)
1. koht Aaron Kütt 8c
7. koht Anni Valg 7c
8. koht Kiiri Katrin Vingisaar 8c
Osalesid ka Rocco Oja, Jaagup Udu, Feliks Oja 7b
Kristen Vagel, Renno Hendrikson 8a
Aksel Aavik, Lenna Purga 8c
Keskmises vanuseastmes (9.-10. klass)
2. koht Merilin Haasma 9a
8. koht Mirel Missik 9a
Osalesid ka Liisa Sindi 9a
Noora Ronk 9b
Juhendajad Külliki Asu, Pille Saar ja Meeri Tuul

28. jaan. 2023 toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" teine vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 47 osaleja seas saavutada teivashüppes tulemusega 2.30m suurepärase 2. koha. Travis parandas oma isiklikku rekordit seejuures koguni 20 cm-ga.
Tüdrukutest oli edukaim Britmarie Heinmäe 7a klassist. 54 osaleja hulgas suutis Britmarie joosta end 60m tõkkejooksus B-finaali ja tulemusega 10,14 andis see väga tubli 9. koha.
Esikümnesse jõudsid ka tüdrukud teivashüppajad. Mirtel Ruut 7a klassist saavutas tulemusega 2.30m 8. koha ja Britmarie Heinmäe tulemusega 2.20m 9. koha.
Ottomar Saag 5d klassist saavutas nooremate poiste 60m tõkkejooksus ajaga 10,46 70 osaleja seas tubli 17. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Oliver Meinbek, Ketriin Kohv, Meia Niinepuu, Elvi Kaldoja, Kaur Kesalo ja Armin Vaher
Õpetaja Riho Siil

23. - 27. jaan. 2023 toimus maakonna 9. klasside õpilaste vene keele tõlkevõistlus.
Maakonnas valiti välja viis parimat tõlkijat, nende hulgas olid meie kooli õpilased
MARTEN MAIDLA (9c, juhendaja Markus Stein),
MELANIA MÄND (9c, juhendaja Markus Stein) ja
MERILIN HAASMAA (9a, juhendaja Sirje Liiva).

24.  jaan. 2023 Noorte kergejõustikusari "TV10 Olümpiastarti" II etapp.
Paalalinna viilhallis selgitati parimaid Viljandimaa koolide õpilased. Meie kooli sportlastel läks väga hästi.
Poisid nooremad, 50 meetri tõkkejooks
2. koht - Ottomar Saag (5d) 9.06
3. koht - Travis Sõber (5b) 9.38
4. koht - Ralf Vanamets (4b) 9.75
Poisid nooremad, teivashüpe
1. koht - Travis Sõber 2.10
Poisid vanemad, 50 meetri tõkkejooks
1. koht Rocco Oja (7b) - 8.42
Poisid vanemad, kaugushüpe
1. koht Rocco Oja (7b) - 4.99
4. koht Anton Aavik (7a) - 4.58
5. koht Marten Miilen (6a) - 4.47
7. koht Riko Liik (7c) - 4.04
Tüdrukud nooremad, 50 meetri tõkkejooks
1. koht Ketriin Kohv (5b) 9.80
2. koht Elvi Kaldoja (4a) 10.19
4. koht Kirke Võsu (4a) 10.39
7. koht Meia Niinepuu (5b) 10.68
Tüdrukud nooremad kaugushüpe
5. koht Meia Niinepuu (5b) 3.57
6. koht Ketriin Kohv (5b) 3.55
9. koht Kirke Võsu (4a) 3.25
11. koht Elvi Kaldoja (4a) 3.18
Tüdrukud vanemad, 50 meetri tõkkejooks
2. koht Mirtel Ruut (7a) 8.82
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) 8.83
Tüdrukud vanemad, teivashüpe
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) 2.10
4. koht Mirtel Ruut (7a) 1.90
Õpetaja Riho Siil

21. jaan. 2023 toimus Tallinnnas sisesõudevõistlus Alfa.
Põhikoolide tüdrukute võistkonna arvestuses saavutasid 500 m I koha ajaga 1.49.3
Iris Udu 9A
Liisa Sindi 9A
Hanna-Maria Pulin 8B
Scarlett Britta Inglis 8B
Poiste võistkond saavutas II koha ajaga 1.38.1
Martin Villems 8C
Mattias Järv 8C
Rasmus Roslender 7C
Hendrik Vahtra 9C

3. dets. 2022  toimus Võru kergejõustikuhallis võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" esimene vabariiklik etapp.
Meie kooli õpilastest oli edukaim
Travis Sõber 5b klassist, kes suutis 59 osaleja seas saavutada kõrgushüppes 6. koha.
60 m jooksus saavutas Travis 72 osaleja hulgas 7. koha.
Ottomar Saag saavutas sama vanade poiste hulgas kõrgushüppes 16. koha ja 60m jooksus 23. koha.
Kooli esindasid edukalt veel Mirtel Ruut, Britmarie Heinmäe, Ketriin Kohv, Meia Niinepuu, Robin Sild ja Kaur Kesalo.
Järgmine vabariiklik etapp toimub 28. jaanuaril Tallinnas.
Õpetaja Riho Siil

2. dets. 2022 Professor Jaan Depmanile pühendatud XXVII nuputamisvõistlus
toimus Taravstu Gümnaasiumis.
Meie kooli võistkond saavutas II koha
Võiskonnas olid:
Kristjan Vagel (8a),
Jarek Luik (8b),
Mattias Järv (8c),
Marten Maidla (9c)
ja juhedajaks õp Anneli Luik

1 .dets. 2022 toimus 8.-9.klasside maakondlik saksa keele olümpiaad
9c kl.võistkond (Eliisa Leinus, Ekke Lasse Lüdimois, Mihkel Lette) saavutas 3. koha.
8. klasside võistkond (Mimi Beatrice Melin, Renno Hendrikson, Oliver Buht) saavutas 6. koha.
õpetaja Helje Tiit

30. nov. 2022  Viljandi linnaraamatukogus toimunud XXVI etluskonkursil "Koidulauliku valgel"
saavutas esikoha Ronja Reemann 6.b klassist.
II-III kohta jagasid Richard Pikk ja Tristan Räpp 5.b klassist.
Rohkelt kiidusõnu pälvisid ka Nora Nöps, Heleena Steinfeld ja Laura Vilu (kõik 5.b klassist).
Ronja Reemann esindab Viljandi maakonda ka üleriigilisel etluskonkursil Pärnus.
juhendaja Külliki Asu

24. nov. 2022 Noorte kergejõustikusari "TV10 Olümpiastarti" alustas 52. hooaega. 
Paalalinna viilhallis selgitati parimaid Viljandimaa koolide õpilased. Meie kooli sportlastel läks väga hästi.
Poisid nooremad, 50 meetri jooks (26 osalejat)
1. koht - Travis Sõber (5b) 7.54
3. koht - Ottomar Saag (5d) 7.89
4. koht - Marten Paeglis (5b) 8.05
5. koht - Ralf Vanamets (4b) 8.10
Poisid nooremad, kõrgushüpe (20 osalejat)
1. koht - Travis Sõber 1.35
2. koht - Ralf Vanamets 1.30
7. koht - Ottomar Saag 1.15
Poisid vanemad, 50 meetri jooks
1. koht Rocco Oja (7b) - 7.26
2. koht Anton Aavik (7a) - 7.31
7. koht Robin Sild (6c) - 7.74
Poisid vanemad, teivashüpe (8 osalejat)
2. koht Marten Miilen (6a) - 2.20
3. koht Robin Sild (6c) - 2.10
Tüdrukud nooremad, 50 meetri jooks (20 osalejat)
1. koht Ketriin Kohv (5b) - 8.27
2. koht Meia Niinepuu (5b) - 8.27
5. koht Elvi Kaldoja (4a) - 8.51
Tüdrukud nooremad, kõrgushüpe (15 osalejat)
5. koht Ketriin Kohv 1.15
Tüdrukud vanemad, 50 meetri jooks (15 osalejat)
3. koht Britmarie Heinmäe (7a) - 7.71
7. koht Mirtel Ruut (7a) - 8.04
Tüdrukud vanemad, kuulitõuge (15 osalejat)
3. koht Britmarie Heinmäe 9.28
5. koht Mirtel Ruut 8.80
Kooli eest käisid võistlemas ja saavutasid uusi isiklikke rekordeid veel Mirtel Oks 5d, Martin Rannala 4b, Herta Loreen Lond 2b, Emilia Moks 2c
Õpetaja Riho Siil

23. nov. 2022  toimus põnevusjuttude võistlus Paalalinna Põnevik.
Noorimas vanuseastmes (2.-5. kl) saavutas
I koha  Nora Nöps 5.b kl (K. Asu)
ja eripreemia sai Kirke Võsu 4.a kl (L. Ilves).
Vanemas astmes
I Jane Bergman 7.c (K. Asu),
II Merilin Haasma  9.a (P. Saar),
III-IV kohta jagas Käroli Mänd 8.b  (E. Aas).
Eripreemia sai Mirel Missik   9.a  (P. Saar) ning ära märgiti Gretel Kõvask  7.c  (K. Asu) ja
Aksel Aavik VKK 8.c  (M. Tuul).

17. nov. 2022 toimus Viljandi Linnaraamatukogus  maakonna koolide 8.-9.klasside inglise keele lugemisvõistlus
Seekord oli 14 osalejat ja žürii koosnes 3 Ameerika õpetajast.
1. koht Martin Villems 8c (õp. Enid Härm).
Meie koolist osalesid veel järgmised õpilased:
Lars Erik Soome 8b (õp. Anu Roht)
Oliver Buht 8b  (õp. Kristy Leinus)
Rasmus Tank 8b (õp.Kristy Leinus)
Kiiri Katrin Vingisaar 8c (õp. Enid Härm)
Marten Maidla 9c (õp. Anu Roht)
Daniel Georg Brereton 9b (õp.Piret Sadam)

16. nov. 2022 toimus 9. klasside inglise keele maakondlik võistlus Escape Rooms. 
Osales 12 võistkonda.
1. koht Viljandi Kesklinna kooli  1. võistkond:
Marten Maidla 9c
Ekke Lasse Lüdimois 9c
Karmen Ilus 9c
Eliisa Leinus 9c
Kristin Takel 9c
Lenna Loore Sillandi 9c
(õp- Anu Roht, Enid Härm)
4. koht  VKLK 2. võistkond:
Daniel Georg Brereton 9b
Noora Ronk 9b
Jan Lukas Mätlik 9a
Eric Levit 9a
Mirel Missik 9a
Karl Kaspar Taukar 9a
(õp. Piret Sadam, Melena Schultz)

2. nov. 2022 toimusid Abja-Paluojal Viljandimaa koolide 4.-5. klasside õpilaste rahvastepallivõistlused.
Meie koolil läks jällegi väga hästi. Tüdrukute võistkondi oli osalemas 4.
Meie kooli võistkond võitis kõik mängud ja saavutas esimese koha.
Võistkonnas mängisid: 
Mirtel Oks 5d,
Brita Kalbus 5d,
Laureen Lehestik 5d,
Marii Allev 5c,
Gerda Teas 5c,
Lilli-Regina Varik 4b,
Marta Kimmel 4b,
Loviisa Türk 4b.
Võistkonna  valmistas ette õpetaja Kalli Laprik. Võistlustel juhendas lapsi huvijuht Mann Rask.

Poiste võistkondi oli osalemas 7 ja meie kool kahe võistkonnaga.
Üks võistkond võitis kõik mängud ja saavutas esimese koha..
Enar Nugis 5A,
Armin Vaher 5A,
Benjamin Helk 5A,
Maru Jürmann 5B,
Richard Pikk 5B,
Gabriel Tralla 5C,
Uku-Joosep Varik 5D,
Ottomar Saag 5D.
Teine võistkond pidi vaid korra Abja kooli meeskonna paremust tunnistama ja saavutas kolmanda koha. 
Marten Paeglis 5B,
Sebastian Ant 5B,
Indrek Lapp 5C,
Aaron Leon Portugov 5D,
Ralf Vanamets 4B,
Andreas Põder 4B,
Martin Rannala 4B,
Sander Rein 4C
Võistkondade juhendaja ja õpetaja Riho Siil

21.  okt. 2022 Viljandi Paalalinna Koolis toimunud maakonna õpioskuste talgutel
saavutas meie kooli võistkond 2. koha.
Võistkonda kuulusid 5.b klassi õpilased
Maru Jürmann,
Nora Nöps,
Richard Pikk,
Heleena Steinfeld,
Taavi Truu.
Juhendaja Liina Smolina

29. sept. 2022 toimus Viljandimaa koolide kuni 5. klassi õpilaste murdmaateatejooks.
Meie koolil läks seal väga hästi ja saavutasime esimese koha.
Võistkonnas jooksid :
1. Kaur Kesalo 5A
2. Ralf Vanamets 4B
3. Ottomar Saag 5D
4. Travis Sõber 5B
5. Meia Niinepuu 5B
6. Elvi Kaldoja 4A
7. Marii Allev 5C
8. Armin Vaher 5A
9. Andreas Põder 4B
10. Kertu Valmsen 5B
11. Heleena Steinfeld 5B
12. Mirtel Oks 5D

20. sept. 2022 toimusid Karksi-Nuia terviseradadel Viljandimaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.
Koolidevahelises võistluses tuli võitjaks kuuendat aastat järjest meie kool 508 punktiga, järgnesid Jakobsoni Kool 477 punktiga ja Paalalinna Kool 353 punktiga.
Meie kooli õpilastest jõudsid esikolmikusse järgmised õpilased :
6.-7. klassi tüdrukute 600 m jooks :
3. koht – Christella Roman 6a
6.-7. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
2. koht – Jane Bergman 7C
8.-9. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht – Mona Sepp 9B
8.-9. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
1. koht – Maria Elise Sass 8A
6.-7. klassi poiste 1200 m jooks :
1. koht – Rocco Oja 7B
2. koht – Anton Aavik 7A
6.-7. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Marten Miilen 6A
2. koht – Jürgen Lips 6A
8. – 9. klassi poiste 2400 m jooks :
3. koht – Ralf Rosin 8C
Õpetaja Riho Siil

18. mail 2022 toimus TEK Kevadkooli viktoriin.
1. koht 7B võistkonnal: Gertu Koik, Marie Miilen, Carmen Kilk, Kädi-Lii Väli.
Juhendaja õp Virve Neerot

16. mail 2022 toimus Karksi-Nuias võistlussarja "TV10 Olümpiastarti" neljas maakondlik etapp.
Meie kooli õpilastel läks seal suurepäraselt ja kohad on järgmised:
Poisid, nooremad:
1000 m jooks - 1. koht Marten Miilen
pallivise - 2. koht Marten Miilen
kettaheide - 2. koht Marten Miilen
Tüdrukud, vanemad:
pallivise - 1. koht Marie Miilen, 2. koht Gertu Koik
kettaheide - 4. koht Karmen Valmsen
600m jooks - 3. koht Karmen Valmsen, 4. koht Maria Elise Sass
Poisid, vanemad:
1000m jooks - 1. koht Andreas Vaher
pallivise - 2. koht Sten Kukk , 4. koht Andreas Vaher
kettaheide - 4. koht Sten Kukk , 5. koht Andreas Vaher
Õpetaja Riho Siil

10. mail 2022 toimusid Viljandimaa koolide 1.-5. klasside poiste jalgpallivõistlused.
Osales 6 kooli ja meie kooli poistel õnnestus kõik mängud võita ja võitjaks tulla.
Võistkonnas mängisid :
1. Robin Sild 5C
2. Mattias Palmiste 5A
3. Karl-Sebastian Luik 5A
4. Steven Vaigla 5C
5. Jarmo Luik 5C
6. Kaur Kesalo 4A
7. Armin Vaher 4A
8. Enar Nugis 4A
9. Kerten Klimov 5B
10. Karl Leevit 5B
Õpetaja Riho Siil

31. märts 2022 maakonna 6. klasside vene keele parimate ainetundjate välja selgitamine
3. KOHT - Rocco Oja - 6b  (juhendaja Markus Stein)
Osalesid veel Jaagup Udu - 6b ( juhendaja Markus Stein)
Emily Sindi - 6a ( juhendaja Enid Härm)

31. märtsil 2022 maakondlikul Nuputa võistlusel
saavutas meie kool 7. klasside arvestuses 3. koha.
Võistkonnas olid
Aksel Aavik (7.c)
Jarek Luik (7.b)
Uku Tamberg (7.b)
Ettevalmistusega tegelesid Anneli Luik ja Tea Eller

25. märtsil toimus bioloogiaolümpiaadi maakondlik voor.
6. - 7. klasside arvestuses
1. koht Aksel Aavik
8. - 9. klasside arvestuses
1. koht Maarja Kährik
2. koht Merili Meltsas 
3. koht Kirke Katrin Vingisaar
Juhendaja õp Terje Põvvat

18. märtsil 2022 toimus Viljandi Jakobsoni Koolis emakeelepäevale pühendatud maakondlik õigekirjavõistlus põhikoolidele.
Meie koolist osales 6 õpilast. Tulemused:
5. kl Maarja Eliise Tiitus (5.c) 1. koht (Meeri Tuul)
7. kl Kiiri Katrin Vingisaar 2. koht (Meeri Tuul)
7. kl Aaron Kütt (7.c) 3. koht (Meeri Tuul)
8. kl Merilin Haasma (8.a) 2. koht (Pille Saar)
9. kl Ingel Madleen Tiitus (9.c) 2.I koht (Erika Aas)
9.kl Merili Meltsas (9.a) 9. koht (Erika Aas)

11. märtsil 2022  toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor 4. - 6. klassile
4. klasside arvestuses võitis 1. koha Hanna Miia Haljas, õpetaja Pille Pendonen
5. klasside arvestuses saavutas Maarja Eliise Tiitus 2. koha ja Steven Vaigla 4. koha, õpetaja Anneli Luik
6. klasside arvestuses saavutas Jane Bergman 5. koha, õpetaja Eva Ool

9. märtsil 2022 toimus August Maramaa nimelise matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.
Marten Maidla  saavutas 4. koha 7.-8. klasside arvestuses
Juhendaja Anneli Luik

23. veebr. 2022, C. R. Jakobsoni nimeline füüsikavõistlus:
Mirel Missik - 3. koht
Tublilt osalesid ka Marten Maidla, Karmen Ilus ja Ingel Madleen Tiitus.
Juhendaja Jüri Ojamaa

19. veebr.  2022 toimus kunstiolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
3. koht - Marta Keldo 9B
5. koht - Anni Tamm 9B
6. koht - Johanna Madleen Lond 9B
Juhendaja Virve Neerot

16. veebr. 2022 Viljandi linna põhikoolide kõnevõistluse tulemused:
2. koht Maarja Kährik
3. koht Ingel Madleen Tiitus
Eripreemiad:
Helena Marie Hannus - julge esinemise ja originaalsete mõtete eest
Kirke Katrin Vingisaar - sõbraliku esinemise eest
Juhendajad Erika Aas, Mare Luht

15. veebr. 2022 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
7. klass
1. koht- Aksel Aavik
2. koht- Aaron Kütt
3. koht- Jarek Luik
4. koht- Mattias Järv
7. koht- Martin Villems
10.koht- Marie Miilen
8. klass
4. koht- Merilin Haasma
6. koht- Marten Maidla
9. klass
4. koht- Helena Marie Hannus
8. koht- Stiina Kiisler
10.koht- Maarja Kährik
Osalesid veel: Rosette Liis Uus, Kirke Katrin Vingisaar ja Elis Allev
Juhendaja Eve Ivask

12. veebr. 2022,  füüsikaolümpiaadi maakonnavooru tulemused:
Kaheksas klass:
Marten Maidla - 2. koht
Mirel Missik - 5. koht
Karmen Ilus - 7. koht
Üheksas klass:
Ingel Madleen Tiitus - 3. koht
Rosette Liis Uus - 7.-8. koht
Helena Marie Hannus - 7.-8. koht
Merili Meltsas - 9.-10. koht
Juhendaja Jüri Ojamaa


Maakondlik 5. veebruar 2022 muusikaõpetuse maakonnavooru I koht
Vabariikliku olümpiaadi 3.-4. märts hõbediplomi saavutas:

Brita Vahter 8.c klass. Õpetaja Esta Kivisild.

 

2. veebr. 2022 matemaatikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused

 

9. klasside arvestuses saavutas
Helena Marie Hannus II koha
Ingel Madleen Tiitus III koha.
Õpetaja Anneli Luik
8. klasside arvestuses saavutas
Marten Maidla II-III koha.
Õpetaja Anneli Luik
7. klasside arvestuses saavutas
Jarek Luik 8. koha.
Õpetaja Tea Eller

 

1.  veebr.  2022 toimus emakeeleolümpiaad.
Noorem vanuseaste (7.-8. kl)
1. koht Merilin Haasma 8.a (juhendaja Pille Saar)
3. koht Käroli Mänd 7.b (juhendaja Erika Aas)
4. Aaron Kütt 7.c (Meeri Tuul)
7. Kristen Vagel 7.a (Pille Saar)
10. Eliise Klaos 7.a (Pille Saar)
11. Daniel Maaker 7.a (Pille Saar)
12. Lisett Türk 8.c (Pille Saar)
15. Martin Villems 7.c (Meeri Tuul)
23. Noora Ronk 8.b (Pille Saar)
30. Aksel Aavik 7.c (Meeri Tuul)
Keskmine vanuseaste (9.-10.kl)
1. koht Ingel Madleen Tiitus 9.c (juhendaja Erika Aas)
6. Merili Meltsas 9.a (Erika Aas)

29. jaan. 2022 toimus maakondlik keemiaolümpiaad
Tulemused 9. klasside arvestuses
Rosette Liis Uus 3. koht (9a klass)
Helena Marie Hannus 5. koht (9b klass)
õp. Kersti Varblane

 

26. jaan. 2022 toimus maakondlik 9. - 12. klasside õpilaste vene keele tõlkevõistlus.
ANETE JAAKSON ( 9. b) saavutas 9. klasside arvestuses 3. koha.
Juhendaja Markus Stein

19. jaan. 2022 toimus ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor.
Tulemused:
6. klass
6. koht - Marten Toom
7. koht - Anton Aavik
9. koht - Sander Saarem
Osalesid veel Loore Mariel Maidla, Kristo Kimmel, Emily Sindi
7. klass
3. koht - Aksel Aavik
4. koht - Aaron Kütt
5. koht - Martin Villems
Osalesid veel Jarek Luik ja Käroli Mänd
8. klass
4. koht - Mirel Missik
5. koht - Karmen Ilus
9. koht - Liisa Sindi
9. klass
1. koht - Merili Meltsas - kutsutud vabariiklikku vooru 5. märtsil 2022
5. koht - Helena Marie Hannus
8. koht - Liisa Haug
Osalesid veel Rosette Liis Uus, Anete Jaakson, Liis Allik
Juhendaja õp Riina Kangro

17. -21.  jaan.  2022 toimus maakondlik Scrabble võistlus inglise keeles.
3. koht Gloria Bremraud (8.b).
Osalesid ka Maiko Niinepuu (8.b) ja Lisett Türk (8.c).
Juhendajad Piret Sadam ja Anu Roht

3. dets. 2021  Prof Jaan Depmanile pühendatud XXVI nuputamisvõistlusel,
mis toimus Mustla rahvamajas  saavutasime 2. koha 8.-9. klasside arvestuses
Võiskonnas oli Ingel Madleen Tiitus, Helena Marie Annus, Mirel Missik, Marten Maidla.
Juhendas õpetaja Anneli Luik

24. nov. 2022 toimus jutuvõistlus Paalalinna Põnevik.
Meie kooli õpilastest saavutasid järgmised tulemused:
Noorem vanuseaste (4.-6. kl) osalejaid 13
I koht Ronja Reemann (5.b, juhendaja K. Asu)
II koht Johanna Paeglis (6.c, juhendaja K. Asu)
eripreemia Laura Sinimaa (5.b, juhendaja K. Asu)
Vanem vanuseaste (7.-9.kl) osalejaid 28
I koht Käroli Mänd (7.b, juhendaja E.Aas)
III-IV koht Merili Meltsas (9.a, juhendaja E. Aas)

14. okt. 2021 toimus 6. klasside õpioskuste talgud Viljandi Paalalinna koolis.
Saavutati 1. koht.
Osalesid Jane Bergman (6.c), Anton Aavik (6.a), Marten Toom (6.a), Jaagup Udu (6.b) ja Rocco Oja (6.b).

23. sept. 2021 toimusid Karksi-Nuia Terviseradadel Viljandimaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.
Koolidevahelises võistluses tuli võitjaks viiendat aastat järjest meie kool 516 punktiga, järgnesid Jakobsoni Kool 443 punktiga ja August Kitzbergi nim Gümnaasium 373 punktiga.
Meie kooli õpilaste paremad tulemused :
6.-7. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht - Maria Elise Sass 7a
6.-7. klassi tüdrukute 1700 m jooks :
2. koht – Jane Bergman 6C
3. koht – Karmen Valmsen 6B
8.-9. klassi tüdrukute 600 m jooks :
1. koht – Mona Sepp 8B
2. koht – Sophia D` Ariano 9A
6.-7. klassi poiste 1200 m jooks :
2. koht – Rocco Oja 6B
6.-7. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Andreas Vaher 7C
2. koht – Ralf Rosin 7C
3. koht – Aksel Aavik 7C
8. – 9. klassi poiste 2400 m jooks :
1. koht – Sander Šinkartšuk 8B
3. koht – Daniel George Brereton 8B
Õpetaja Riho Siil

15. sept. 2021 Viljandimaa koolide 1.-5. kl. murdmaateatejooks.
Meie koolil läks väga hästi ja saavutasime 1. koha. Teise koha sai Jakobsoni kooli võistkond ja kolmas oli Paalalinna Kooli võistkond.
Võidukas võistkonnas jooksid :
Marten Miilen 5A
Jürgen Lips 5A
Steven Vaigla 5C
Kaur Kesalo 4A
Armin Vaher 4A
Gelli Õunap 5A
Christella Roman 5A
Eleanor Oppo 5A
Meena Hanni 5A
Maarja Eliise Tiitus 5C
Mariin Hubel 5A
Õpetaja Riho Siil

3. juunil 2021 toimus Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste III etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TN pallivise : 1. koht -  Celena Sangernebo 5D
2. koht – Britmarie Heinmäe 5A
TV 600m jooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kettaheide : 2. koht – Mona Sepp 7B
3. koht – Noora Ronk 7B
TV pallivise : 3. koht - Noora Ronk 7B
PN 1000m jooks : 1. koht – Jürgen Lips 4A
PN pallivise : 1. koht – Sten Kukk 5C
2. koht - Rocco Oja 5
PV 1000m : 2. koht – Andreas Vaher 6C
PV kettaheide : 3. koht – Andreas Vaher 6C
PV pallivise : 3. koht – Kevin Kase 7C
Õpetaja Riho Siil

Mai 2021.  Vabariiklik robootikavõistlus First Lego League (FLL)
Sellel aastal toimus võistlus virtuaalselt. Kõik tegevused tuli võtta videosse ja saata hindamiskomisjonidele.
Meie kooli robootikatiim VILEXODUS saavutas 64 võistkonna hulgas robotimängu osavõistlusel
6. koha.
Vilexoduse liikmed sel aastal:
Sten Oliver Tammsaar  (6.a)
Uku Riisenberg (5.d)
Kristo Kimmel (5.d)
Kardo Ibrus (6.b)
Rasmus-Söran Suigusaar (5.d)
Sten-Marcus Pulin (6.b)
Juhendaja Meelis Reinart

27. mail 2021 toimusid Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste II etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TV 60m tõkkejooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kõrgushüpe : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kuulitõuge : 3. koht – Noora Ronk 7B
PN 60m tõkkejooks : 1. koht – Rocco Oja 5B
PV 60 m tõkkejooks : 2. koht Oskar Kask 7A
PV kõrgushüpe : 2. koht Oskar Kask 7A
Õpetaja Riho Siil

20. mail 2021 toimusid Viljandi linnastaadionil „TV10 Olümpiastarti“ kergejõustikuvõistluste I etapp.
Meie koolist jõudsid kolme parima hulka järgmised õpilased :
TV 60m jooks : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV kaugushüpe : 1. koht – Mona Sepp 7B
TV teivashüpe : 2. koht – Mona Sepp 7B
PN 60m jooks : 1.koht -  Marten Miilen 4A
PN kõrgushüpe : 1. koht – Marten Miilen 4A
PN kuulitõuge : 3. koht – Marten Miilen 4A
PN kuulitõuge : 2. koht – Sten Kukk 5C
PV 60m jooks : 2. koht Kevin Kase 7C
PV kaugushüpe : 3. koht – Jan Lukas Mätlik 7A
Õpetaja Riho Siil

13. mail 2021 toimus inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor.
5. klasside arvestuses
5. koht Feliks Oja 5.b
6. koht Anton Aavik 5.a
Juhendaja Virve Neerot

5. mai 2021 4.-6. klassi matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor
Maarja Eliise Tiitus 4. klassist saavutas II koha, õpetaja Helen Aleksius
Jürgen Lips 4. klassist saavutas 5. koha,  õpetaja  Annika Lond
Jane Bergman 5. klassist saavutas 3.-4. koha, õpetaja Eva Ool
Eliise Klaos 6. klassist saavutas 6. koha, õpetaja Külliky Lohu

Nuti-Mati matemaatika Eesti meistrivõistlustel
Helena Marie Hannus 8. klassi arvestuses 9. koht
Andra Liisa Reimaa 8. klassi arvestuses 11. koht

Nuti-Mati matemaatika Edela-Eesti meistrivõistlustel
Andra Liisa Reimaa 8. klassis 1. koht
Helena Marie Hannus 8. klassis 2. koht
Stiina Kiisler 8. klassis 4. koht
Gita Roosileht 8. klassis 6. koht
Mirel Missik 7. klassis 2. koht
Lisett Türk 7. klassis 3. koht
Mattias Järv 6. klassis 6. koht
Andris Reimaa 5. klassis 6. koht
Õpetajad:
Eva Ool - Andris Reimaa
Anneli Luik - kõik ülejäänud

10. märts 2021  August Maramaa nimeline matemaatika ülesannete lahendamise võistlus
7.-8. klasside arvestuses
1. koht Helena Marie Hannus
5. koht Ingel Madleen Tiitus
6.-7. koht Merili Meltsar
Õpetaja Anneli Luik
9.-10. klasside arvestuses
4. koht Keitti Anett Erilane
8.-9. koht Lennart Martin Hannus
Õpetaja Rene Sadam

9. veebruaril 2021 toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor
Meie koolist osales 9 õpilast.
7. klass
1.-2. koht Mirel Missik
1.-2. koht Noora Ronk
6.-7. koht Marten Maidla
8. klass
3.-4. koht Helena Marie Hannus
3.-4. koht Kirke Katrin Vingisaar
5. koht Stiina Kiisler
7. koht Elis Allev
9. klass
2. koht Hanna Alice Haavapuu
6. koht Jürgen Aas
Juhendaja Eve Ivask

6. veebruaril 2021 toimus füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
Meie koolist osales 7 õpilast:
Lennart Martin Hannus
Tõnn Martin Tirgo
Jürgen Aas
Ingel Madleen Tiitus
Merili Meltsas
Rosette Liis Uus
Helena Marie Hannus
8. klasside arvestuses jagasid Merili Meltsas ja Ingel Madleen Tiitus 1.-2. kohta.
9. klasside arvestuses saavutas Lennart Martin Hannus 4. koha.
Juhendaja Jüri Ojamaa

27. jaanuaril 2021 toimus matemaaikaolümpiaadi piirkonnavoor
7. klass (osales 39 õpilast)
2.-3. Marten Maidla
8. klass (osales 31 õpilast)
2. Ingel Madleen Tiitus
4.-5. Helena Marie Hannus
4.-5. Merili Meltsas
7.-8. Stiina Kiisler
7.-8. Rosette Liis Uus
Juhendaja Anneli Luik
9. klass (osales 42 õpilast)
3. Keitti Anett Erilane
4.-6. Lennart Martin Hannus
7.-10. Miina Ronk
7.-10. Janar Lips
Juhendaja Rene Sadam

26. jaanuaril 2021 toimus emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor.
Nooremas vanuseastmes (7.-8. kl) osales 27 õpilast.
VKLK-st osales 7 õpilast 7. ja 8. klassidest.
Tulemused:
1. koht Ingel Madleen Tiitus 8.c (õp Erika Aas)
3. koht Andra Liisa Reimaa 8.a (õp Erika Aas)
Osalesid veel Merili Meltsas 8.a, Maarja Kährik 8.b, Lorette Siimer 7.c, Liisa Sindi 7.a, Eliisa Leinus 7.c
Keskmises vanuseastmes (9.-10. kl) osales 24 õpilast.
VKLK-st osales 4 õpilast 9. klassidest.
Tulemused:
1. koht Helene Metsmaa 9.b (õp Külliki Asu)
Osalesid veel Merilii Lõsjuk 9.c, Emma Sepp 9.b ja Karl-Vahur Vingisaar 9.c
Õpilaste juhendajad Erika Aas, Külliki Asu, Külliky Lohu ja Pille Saar.

13. nov. 2020 toimusid Viljandimaa koolide 4.-5. klasside õpilaste rahvastepallivõistlused.
Meie koolil läks väga hästi - võitsime nii tüdrukute kui poiste arvestuses.
Tüdrukute võistkonnas mängisid : Celena Sangernebo 5d, Mirtel Ruut 5a, Emily Sindi 5a, Britmarie Heinmäe 5a, Lisbeth Salong 5b, Arabella Helk 5b, Karmen Valmsen 5b ja Keira Allegra Eliisa Tenno 5b.
Võistkonna õpetaja Kalli Laprik.
Poiste võistkonnas mängisid : Marten Miilen 4a, Mattias Palmiste 4a, Anton Aavik 5a, Tanel Objartel 5a, Toomas Raven Linnu 5a, Rocco Oja 5b, Feliks Oja 5b ja Uku Thor Kaarelson 5d.
Võistkonna õpetaja Riho Siil.

29. okt. 2020 toimus maakonna TEK Kevadkool.
Meie kooli esindasid Henriette Pukk, Lisbeth Salong, Feliks Oja ja Rocco Oja 5.b klassist.
Viktoriinil saavutati III koht. Juhendaja Virve Neerot.

14. okt. 2020 linnaraamatukogus toimunud Viljandi maakonna 4. klasside ettelugemise võistluse
võitis Jürgen Lips (4.a) ja ta esindab Viljandimaad vabariiklikus finaalis. Juhendaja Annika Lond.

6. okt. 2020 toimus maakonna 6. klasside õpioskuste võistlus.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha.
Võistkonda kuulusid:
6. b õpilased Oliver Buht ja Martin  Elmaste.
6.c õpilased Aksel Aavik, Aaron Kütt ja Martin Villems.
Juhendaja Liina Smolina

17. sept. 2020 Viljandimaa koolide 6.-9. kl. poiste jalgpalli KV
Meie kooli võistkond saavutas 2. koha
Võistkonnas olid:
Eldar Toimetaja
Daniel Visnap
Sander Sollmann
Oliver Plümberg
Madis Andreas Raba
Sten Kuld
Jürgen Aas
Eric Levit
TristanAleksandrov
Sander Šinkartšuk
Õp. Jaak Luhakooder

14. sept. 2020 toimus Viljandimaa koolide 6.-9. kl. tüdrukute jalgpalli MV.
Meie kooli tüdrukute võistkond saavutas esimese koha.
Võistlejad olid:
Liisi Haug (võistkonna parim mängija), Karmen Umsar, Helene Metsmaa, Laura Kütt, Karolin Roostik, Jessica Tammist, Merit Sirg, Herda Hendrikson, Katerina Herma.
Õp. Kaja Orobko