Ajalugu

Õpetajad läbi aegade


õpetajad aastatel 1917-1939 (Viljandi Eesti Reaalgümnaasium, Viljandi Maakonna Poeglaste Reaalgümnaasium)

õpetajad aastatel 1940-1961 (Viljandi II Keskkool, Viljandi II Gümnaasium, Viljandi II Keskkool)

õpetajad aastatel 1962-1975 (Viljandi IV 8-kl. Kool)

õpetajad aastatel 1976-1995 (J. Köleri nim. Viljandi IV Keskkool)

õpetajad aastatel 1995-2012  (Viljandi Maagümnaasium)

õpetajad aastatel 2012- ... (Viljandi Kesklinna Kool)

 

 

1917-1920 Viljandi Eesti Reaalgümnaasium

 
DIREKTORID
Paul Samon (1917-1918),
Mihkel Warrik (1918-1919)
ÕPETAJAD:
1917/18 Freiberg, Lauri, Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Reinfeld, Strekavin, Tekkel, Tubin.
1918/19 Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Strekavin, Tekkel, Tubin, Erasmus, Hasenbusch, Roots, Sulla.
1919/20 Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Strekavin, Tekkel, Tubin, Erasmus, Hasenbusch, Roots, Sulla, August Arumäe.
1920-1940 Viljandi Maakonna Poeglaste Reaalgümnaasium
DIREKTOR Theodor Koik (1919-1940), matemaatika, füüsika, astronoomia
ABI (alates sept. 1920) Valter Tekkel 1917-1932, maateadus, usuõpetus.
ÕPETAJAD:
Adamson, Thomas 1920-1921  
Depman, Luise 1920-1928 eesti keel
Einglas, Elvine 1920-1921  
Ellrich, Thea 1920-1938 inglise keel
Freiberg, Karl 1920-1921  
Friländer, Otto 1920-1921  
Grünwald, Karl 1920-1926 muusika  
Hermann, Anton 1920-1921  
Knüpffer, Felix 1920-1921  
Kukk, Peeter 1920-1925 ajalugu, filosoofia
Maide, August 1920-1921  
Norden, Leontine 1920-1921  
Ohtla, Ella 1920-1921  
Ohtla, Mihkel 1920-1921  
Oissar, Meeta 1920-1921  
Ruubel, Hans 1920-1921  
Rängel, Peeter 1920-1928 eesti keel
Sander, Erika 1920-1923  
Schotovsky, Nikolai 1920-1923  
Tamman, Jaan 1920-1921  
Vigel, Eduard 1920-1921  
Vihman, Liisa 1920-1924 matemaatika, eetika, maateadus
Virin, Oskar 1920-1921  
Bogdanoff, Aleksander 1921-1922  
Goebel, Konrad 1921-1922  
Hist, Jaan 1921-1925 joonistamine
Hoffmann, Carl 1921-1939 saksa keel, ladina keel
Kümmel, Johan 1921-1925  
Parol, Arnold 1921-1922  
Pihlak, Johannes 1921-1922  
Pohla, Mihkel 1921-1926 loodusteadused
Tannberg (Tarre), Gustav 1921-1922 matemaatika
Feldman, G. 1922-1924  
Hanschmidt, A. 1922-1924 keemia, loodusõpetus, füüsika
Koritz, J. 1922-1923  
Kymäläinen, J. 1922-1937 poiste tööõpetus
Tekkel, E. 1922-1923  
Frei, O. 1922-1924  
Depman, J. 1922-1925 kodanikuteadus
Farve, A. 1923-1925 saksa keel
Jaakson, O. 1923-1924  
Kuusik, P. 1923-1924  
Kurrik, J. 1923-1924  
Oissar, E. 1923-1924  
Kibe, E. 1924-1928 matemaatika, kosmograafia, füüsika
Sandberg, E 1924-1925 saksa keel, inglise keel
Westren-Doll, A. 1924-1939 usuõpetus, ladina keel
Fuks, J. 1925-1926  
Ilves, B. 1925-1927 saksa keel,  inglise keel
Linnamägi, Arnold 1926-1940 keemia, loodusõpetus
Mager, Julius 1926-1961 joonistamine
Reimann (Reimo), Karl 1926-1944 võimlemine, ühiskonnaõpetus
Suik, A. 1926-1928  
Tigane, M. 1926-1927 muusika, koorilaul
Usai, Mihkel 1926-1932 matemaatika, füüsika
Saar, Joosep 1927-1942 muusika
Kublin, Eduard 1928-1944 sõjaline õpetus
Parmas, Oskar 1928-1930 eesti keel
Kinnunen, J. 1929-1930 ehitustehnika
Kõiv, Alfred 1929-1946 usuõpetus
Mölder, Karl 1932-1934 botaanika, keemia
Torm, ...    
Elbrecht, ...    
Kuusik, Elmar 1930-1941 ajalugu
Loog, Meta 1930-1941 eesti filoloogia
Saarend, Eduard 1930-1962 füüsika
Seim, Heline 1930-1935 filosoofia
Vilms, Else 1930-1944 saksa keel
Joalo, Liidia 1932-1953 maateadus, keemia, loodusteadus
Päri, Linda 1932-1952 1948-52 õppealajuhataja, kaubanduslik aritmeetika
Raag, Irene 1932-1939 võõrkeel
Ruubel, Hans 1932-1949 eesti keel, direktori asetäitja
Kiiman, Eugen 1935-1936 matemaatika
Madisson,... 1936-1937 saksa keel
Moritz, Ilse 1936-1937 võimlemine
Rootamm, Liis 1936-1937 kiirkiri, masinakiri
Salm, Voldemar 1936-1937 riigikaitse
Uustalu, Leida 1937-1944  eesti keel
Fuks, Salme 1939-1957 vene keel, saksa keel

 

 

 

1940-1941 Viljandi II Keskkool

 
1941-1944 Viljandi II Gümnaasium  
10. nov. 1944-1962 Viljandi II Keskkool  
DIREKTORID
1940 - 1949 Anton Härma
1949 - 1952 Artur Reemer
1952 - 1955 Sulev Jänes
1955 - 1960 Harald Tekko
1960 - 1962 Velli Kivistik
ÕPETAJAD
Arviste, Eduard 1940-1942 matemaatika
Härma, Anton 1940-1949 ladina keel
Kuld, Elmar 1940-1941 ja 1944/45 vanempioneerijuht, komsorg
Peerna, Hilda 1940-1942 saksa keel, inglise keel
Varrik, Mihkel 1940-1941 ajalugu
Vissak, Daisy 1940-1941 vanempioneerijuht
Tint, Tiia 1940-1942 ajalugu
Kilk, E. 1941-1942
Laur, A. 1941-1942
Riisenberg, Johanna 1941-1942 vene keel, matemaatika
Roos, H. 1941-1942 saksa keel
Aardemäe, E. 1944-1945
Haud, Maimu 1944-1945 vanempioneerijuht
Riisenberg, Johanna 1944-1950 vene keel, matemaatika
Ibrus, Hilda 1944-1955 eesti keel, matemaatika, joonestamine
Juurme, Alma 1944-1950 vene keel, inglise keel
Kaasik, August 1944-1952 poiste tööõpetus
Karolin, Ernst 1944-1956 maateadus, raamatukoguhoidja
Kondas, Paul 1944-1946 ajalugu, konstitutsioon
Kõverjalg, Paula 1944-1963 inglise keel, algõpetus
Köögardal, Salme 1944-1961 ajalugu, konstitutsioon
Metsamärt, Voldemar 1944-1949 eesti keel, matemaatika, vene keel
Pelt, Eduard 1944-1957 loodusõpetus, maateadus, raamatupidamine
Raandi, Jaan 1944-1964 matemaatika, füüsika, kehaline kasvatus
Rebane, Klaara 1944-1955 vene keel
Riisalo, Jaan 1944-1953 eesti keel
Sasi, Vilhelm 1944-1956 loodusõpetus, maateadus, keemia
Tavaste, Heino 1944-1945 vanempioneerijuht
Tünder, Vello 1944-1950 muusika
Tüüts, Heldur 1944-1947 kehaline kavatus, eesti keel, matemaatika
Vihman, Anna 1944-1950 eesti keel, matemaatika, tööõpetus, laulmine
Vinnal, Anna 1944-1950  
Sergejev, Sergei 1944-1946 sõjaline õpetus
Aabram, Marta 1945-1949 inglise keel
Henrichson, Boris 1945-1962 matemaatika
Kõiv, Alfred 1945-1946
Nurk, Salme 1945-1946 eesti keel, matemaatika, joonestamine
Nurmela, Voldemar 1945-1948 sõjaline õpetus
Oskar, Frieda 1945-1947
Rebase, Salme 1945-1952 vene keel
Koit, Linda 1946-1950 eesti keel
Kurvits, Hans 1946-1948
Rüütel (Lepp), Elvi 1946-1952 matemaatika
Soobik (Pärtel), Virve 1946-1954 võõrkeel, matemaatika, eesti keel
Rätsep, Laine 1946-1950 kirjandus
Rull, Silvia 1947-1948 inglise keel
Alvre, Paul 1948-1949 ladina keel
Goltsova, Antonina 1948-1949 vene keel
Jänes, Sulev 1948-1955 ajalugu
Krigul, Paul 1948-1962 muusika
Laur, Hugo 1948-1949 kehaline kasvatus
Niinemäe, Orest 1948-1954 loodusõpetus, ajalugu
Saks, Paul 1948-1950 loogika, psühholoogia
Štšerbakov, Anatoli 1948-1963 sõjaline õpetus
Kuusik, Salme 1949-1954 eesti keel, loogika, 1952-54 õppealajuhataja
Schmidt, Eha 1949-1962 saksa keel
Laante, Helene 1950-1954 raamatukoguhoidja
Laante, Rolain 1950-1952 vanempioneerijuht
Kuusik, Helje 1950-1965 eesti keel, psühholoogia
Müürisepp, Johanna 1950-1952
Rainer, Joann 1950-1953 geograafia
Ranna, Raimond 1950-1994 kehaline kasvatus
Rump, Eha 1950-1953 algõpetus
Speek, Niina 1950-1953 loodusõpetus
Tšebotareva, Ludmilla 1950-1951 vene keel
Tulp, Helju 1950-1953 algõpetus
Jürgen, Roman 1951-1953 konstitutsioon
Keerutaja, Harry 1951-1962 matemaatika
Laante, Helene 1951-1952 raamatukoguhoidja
Margna, Udo 1951-1952 vanempioneerijuht
Puusepp, Asta 1951-1952 inglise keel
Raidal, Regina 1951-1956 algõpetus
Taamal, Milvi 1951-1952 vene keel
Lindepuu (Tsvetkova), Aime 1951-1977 algõpetus, õppealajuhataja (1962-77)
Vare, Salme 1951-1952 algõpetus
Võit, August 1951-1952 õppealajuhataja (1/2 kohta)
Andra, Linda 1952-1965 matemaatika
Jänes, Evi 1952-1962 keemia, õppealajuhataja (1961-62)
Karelson, Sinaida 1952-1984 vene keel
Keerutaja (Pääsuke), Vaike 1952-1956 kehaline kasvatus, rahvatants
Leet, Rein 1952-1954 vanempioneerijuht
London, Lydia 1952-1956 vene keel
Peiker, Leida 1952-1956 eesti keel
Ariva, Linda 1953-1956 inglise keel
Hallas, Erna 1953-1954
Kask, Juhan 1953-1954
Kivistik (Kukk), Velli 1953-1969 geograafia, õppealajuhataja (1954-60), dir.(1960-62)
Kurik, Lea 1953-1954 algõpetus
Remmel, Ella 1953-1954
Räägel, Eduard 1953-1954
Tamme, Madis 1953-1954
Vaher, Maire 1953-1954
Koolmeister, Karin 1954-1955 eesti keel
Maaring, Eva 1954-1956 geograafia, bioloogia
Martin, Silvia 1954-1979 algõpetus
Nurmela, Luule 1954-1956 anatoomia
Riit, Leili 1954-1956 vanempioneerijuht
Toonikus, Agathe-Alice 1954-1984 eesti keel
Eilonen, Evi 1955-1956 vanempioneerijuht
Freiberg, Asta 1955-1956 algõpetus
Leinbock, Sinaida 1955-1956 vene keel
Murakin, Liina 1955-1956 vene keel, joonestamine
Norvik, Madis 1955-1958 eesti keel ja kirjandus
Ots, Salme 1955-1956 käsitöö
Peterson, Hilja 1955-1962 eesti keel, õppealajuhataja (1960-61)
Purje, Maia 1955-1962 joonistamine, käsitöö
Tuhkanen, Elvi 1955-1960 vanempioneerijuht
Tuhkanen, Vladimir 1955-1956 vene keel
Kuhi, Juta 1956-1980 algõpetus
Seemen, Arno 1956-1964 matemaatika, füüsika
Säde, Eva 1956-1978 käsitöö
Tekko, Minda 1956-1983 matemaatika
Lukka, Elvi 1956-1978 asjaajaja
Blumberg, Šeine 1957-1971 vene keel
Nipper, Aime 1957-1965 vene keel
Jaska, Elfriede 1958-1981 inglise keel
Park, Aino 1958-1971 kasvataja
Ranna, Ilme 1958-1980 bioloogia, geograafia
Reinok, Linda 1958-1982 ajalugu
Leiur, Leida 1959-1981 kehaline kasvatus
Kartus, Veera 1960-1980 saksa keel
Meos, Jaan 1960-1998 matemaatika
Ott, Hillar 1960-1994 eesti keel
Raandi, Ellen 1960-1968 majandusjuhataja
Reinold, Mall 1960-1967 eesti keel
Saar, Tiiu 1960-1965 eesti keel, vanempioneerijuht
Alla, Maimu 1961-1970 võõrkeel
Lattik, Riina 1961-2002 raamatukoguhoidja
Suigussaar, Endel 1961-1963 poiste tööõpetus, töökoja meister

 

 

 

 

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1962-1975 Viljandi IV 8-kl. Kool

DIREKTORID
1962-1970 Pukk, Alfred
1970-1976 Moora, Asta
ÕPETAJAD
Aasa, Koidula 1962-1969 eesti keel
Aava, Evi 1962-1973 bioloogia, geograafia
Animägi, Alice 1962-1965 algklasside õpetaja
Hunt, Helle-Mai 1962-1976 joonistamine, kasvataja
Juul, Reet 1962-1969 ajalugu
Kadajane, Aino 1962-1981 bioloogia, keemia
Karu, Leida 1962-1976 algklasside õpetaja
Kilgi, Viivi 1962-1976 algklasside õpetaja
Käit, Virve 1962-1963 logopeed
Laar, Salme 1962-1964 laulmine
Land,Endel 1962-1998 poiste tööõpetus
Lindepuu, Aime 1962-1977 algklasside õpetaja, õppealajuhataja
Moks, Lea 1962-1965 algklasside õpetaja
Palm, Anna 1962-1968 algklasside õpetaja
Pikkor, Helle 1962-1963 vanempioneerijuht
Pommer, Astrid 1962-1968 saksa keel
Priks, Siivia 1962-1976 eesti keel
Pukk, Marta 1962-1965 inglise keel
Siig(Pärt), Maali 1962-1973 algklasside õpetaja
Siitam, Alma 1962-1967 tüdrukute tööõpetus
Sõlg, Luule 1962-1963 kehaline kasvatus
Tsirnask, Hugo 1962-1967 matemaatika
Tsirnask, Salme 1962-1967 algklasside õpetaja
Tusti, Anita 1962-1974 algklasside õpetaja
Veliste, Evi 1962-1965 algklasside õpetaja
Väine, Eve 1962-1973 kasvataja
Väre, Virve 1962-1971 kasvataja
Kahu, Heli 1962-1983 muusikaõpetus
Lomp, Milvi 1963-1991 kehaline kasvatus, vanempioneerijuht
Maimre, Merike 1963-2006 algklasside õpetaja
Piiroja, Ülle 1963-1966 asendusõpetaja
Raudsepp, Kersti 1963-1968 kehaline kasvatus
Grünbach, Milvi 1964-1969 tütarlaste tööõpetus
Pais, Elvi 1964-1965 vanempioneerijuht
Soosaar, Mati 1964-1966 laborant
Baum, Riina 1965-2005 tütarlaste tööõpetus
Orav, Urve 1965-1967 füüsika
Tamm, Leili 1965-1968 algklasside õpetaja
Toom, Laine 1965-1968 vanempioneerijuht
Põder, Anne 1966-2012 algklasside õpetaja
Sooaluste, Liis 1966-1980 muusikaõpetus
Harvonen, Irja 1967-1976 algklasside õpetaja
Kaasik, Krista 1967-1968 algklasside õpetaja
Kuusk, Kalju 1967-1968 füüsika
Ruus (Lill), Ella 1967-1978 algklasside õpetaja
Tamm, Jaak 1967-1971 füüsika, matemaatika
Õngo, Indrek 1967-1968 laborant
Haljand, Meta 1968-1976 direktori asetäitja majanduse alal
Paldra, Reet 1968-1969
Timpson, Urve 1968-1977 vanempioneerijuht
Sinimaa (Varrak), Reet 1969-2012 eesti keel, õppealajuhataja (1976-81), raamatukoguhoidja
Aun, Tiina 1969-2012 kehaline kasvatus
Lukka, Elvi 1969-1978 sekretär
Kurik, Salme 1969-1971 vene keel
Takk, Glaidis 1969-1970 vanempioneerijuht
Moora, Asta 1969-1983 ajalugu
Luik, Toivo 1969-1975 matemaatika, füüsika
Sims, Ester 1971- 2021 laborant, bioloogia
Jänes, Helle 1972-2007 inglise keel
Külm, Alu 1972-1973 matemaatika
Lääne, Paul 1972-1984 saksa keel
Puis, Helle-Milvi 1972- 2010 saksa keel
Valgmäe, Heldur 1972-2001 male, matemaatika, kasvataja
Ruut, Raivo 1973-1974 matemaatika
Sombri, Tiina 1973- 2016 vene keel
Luik, Ene 1974- 2009 matemaatika
Moora (Tammets), Malle 1974- ? geograafia
Arba (Tamm), Maie 1975-1995 algklasside õpetaja
Liiva (Uussaar), Sirje 1975- & vene keel, saksa keel

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1976-1995 J. Köleri nim. Viljandi IV Keskkool

 
DIREKTORID  
1976-1978 Moora, Asta  
1978-& Soopa, Aavo  
ÕPETAJAD  
Ennemuist, Lehti   1976-1981 algklasside õpetaja  
Grigorjeva, Hilma   1976-1978 vene keel  
Järvekülg, Eero   1976-1997 füüsika, õppealajuhataja  
Klettenberg, Linda   1976-1980 keemia  
Klettenberg, Toomas   1976-1980 füüsika  
Last, Herbert   1976-1977 eesti keel  
Lehtla, Helge-Mai   1976-2001 algklasside õpetaja  
Mäe, Lilian   1976-1984 eesti keel, õppealajuhataja  
Mäe (Elijas),Vesta   1976-1978 vene keel  
Saar, Niina   1976-1977 algklasside õpetaja  
Uusjärv, Elfi   1976-1991 eesti keel  
Vainjärv, Mare   1976-1977    
Kiin(Käärik), Aili   1977- 2012 eesti keel, kirjandus, huvijuht  
Kuusik, Mare   1977-1995 kunstiõpetus  
Kärt, Astrid   1977-1987 algklasside õpetaja  
Lementar, Tatjana   1977-1978 algklasside õpetaja  
Külm, Alu   1977-2006 matemaatika  
Luik,Tiiu   1977-2008 ajalugu, ringijuht  
Raadik, Anu   1977-1982 algklasside õpetaja  
Rinaldi, Aino   1977- ? laborant  
Uibo, Luule-Miralda   1977-1979 kasvataja  
Uusna, Ly   1977-1978 vanempioneerijuht  
Malmsten(Vadi), Marika   1977-1984 vene keel, inglise keel  
Luup, Rein   1978-1979 kunstiõpetus  
Klettenberg (Kask), Juta   1978-1982 eesti keel  
Kuhi, Kalli   1978-1980 raamatukoguhoidja  
Merila, Niina   1978-1981 vene keel, majandusjuhataja  
Siitin, Tanja   1978-1979 vene keel  
Sõsa, Irina   1978-1982 vene keel  
Šišov, Aleksander   1978-1985 sõjaline algõpetus, kehaline kasvatus  
Netšajeva, Ludmilla   1978-1984 vene keel  
Kaalep, Ivi   1979-1980 eesti keel  
Kost, Marve   1979-1980 geograafia  
Mäeks, Mare   1979-2011 matemaatika  
Allev (Taal), Margot   1979-1993 sekretär  
Tomingas, Aime   1979-1982 algklasside õpetaja  
Anniko, Silver   1980-1981 kunstiõpetus  
Anniko, Tatjana   1980- & kunstiõpetus  
Ivask (Mändla), Eve   1980- & geograafia  
Lunter (Pilv), Alli   1980- 2017 eesti keel  
Alp, Milvi   1981- 2012 eesti keel  
Kandla, Karmen   1981-1982 algklasside õpetaja  
Karist, Arvo   1981-1982 füüsika  
Lauer, Külli   1981-1993 algklasside õpetaja, kunstiõpetus  
Tutt (Mäesaar), Pille   1981-1995 algklasside õpetaja  
Naarits, Mai   1981- 2017 kehehaline kasvatus  
Pugats, Päärn   1981-1987 võõrkeel  
Tori, Liivi   1981-1984 muusikaõpetus  
Oja(Smitt), Rita   1981- 2022 vene keel  
Arnim, Viivu   1982-2007 kehaline kasvatus, kodutütred  
Grauberg, Rein   1982-1983 bioloogia  
Kangro (Helinurm), Riina   1982- & ajalugu  
Liivamägi (Sügis), Ulvi   1982-1985 algklasside õpetaja  
Looga (Aleksandrova),Veera   1982-1992 vene keel  
Martinson, Elvi   1982-1987 majandusjuhataja  
Mälgand (Tõnisalu), Kaina   1982- & algklasside õpetaja  
Muhametzjanova, Railja   1982-1987 vene keel  
Pisarev, Malle   1982- 2022 klassivälise töö organisaator, muusika  
Saar, Külli   1982-1984 ajalugu ja ühiskonnaõpetus  
Rähn, Toomas   1982- 2012 arvutiõpetus, matemaatika  
Sarap, Ene   1982-1984 saksa keel  
Isakannu(Tuvi), Helgi,   1982-2014 bioloogia  
Vaht, Elfrida   1982-1983 vene keel  
Aver, Ene   1983-1994 kunstiõpetus  
Aver, Roman   1983-1987 klassivälise töö organisaator  
Kivimägi, Kersti   1983-1988 keemia  
Segar (Tamsalu), Heli   1983-2004 vene keel, inglise keel  
Toomsalu, Ene   1983- 1993 eesti keel  
Jürgens (Born), Elli   1984-1988 algklasside õpetaja  
Kark (Panikarovskaja), Jelena   1984-1991 vene keel  
Kurvits, Tiit   1984-1985 kehaline kasvatus  
Põld, Kalli   1984- & algklasside õpetaja, õppealajuhataja  
Veskioja, Eve   1984-1993 vanempioneerijuht  
Arjakas, Küllo   1984-1986 ajalugu  
Ilves, Liivi   1985-& algklasside õpetaja  
Stein, Markus   1985-2004 vene keel, huvijuht  
Tobro, Oliver   1985-1986 bioloogia  
Veski, Olga   1985-1986 vene keel  
Vihma, Heidi   1985-1987 eesti keel  
Artma (Päiv), Irene   1986- 2012 eesti keel  
Hein, Ljubov   1986-1989 vene keel  
Jalak, Jüri   1986-1987 sõjaline algõpetus  
Kravik, Olga   1986-1992 vene keel  
Kravik, Toomas   1986-1992 ajalugu  
Laam, Ülle   1986-1991 algklasside õpetaja  
Norden, Merit   1986-1988 algklasside õpetaja  
Ojamaa, Indrek   1986-1998 kehaline kasvatus  
Raidmäe, Aime   1986-1990 algklasside õpetaja  
Saar, Andero   1986-1987 geograafia  
Takkel, Mare   1986-1991 algklasside õpetaja  
Uustal, Heddy   1986- 2011 algklasside õpetaja  
Veskioja, Andrus   1986-1993 geograafia  
Malmsten (Vadi), Marika   1987-2012 vene keel, inglise keel  
Abakumova, Maria   1987-1988 geograafia  
Lepla, Aarne   1987-1989 kunstiõpetus  
Lillemägi, Merike   1987-1990 algklasside õpetaja  
Ojalill, Viivika   1987- 2013 logopeed  
Saavaste, Aino   1987-1988 saksa keel  
Varusk, Pille   1987-1990 vene keel  
Virkala, Maia   1987-1988 vanempioneerijuht  
Johani, Anu   1988-1991 algklasside õpetaja  
Kais, Kalju   1988-1991 sõjaline algõpetus  
Kangro, Marika   1988-2000 saksa keel  
Kütt, Urve   1988-1989 algklasside õpetaja  
Metsamäe, Hedi   1988-1990 algklassid  
Sibulina, Rita   1988-1988 algklasside õpetaja  
Trumm, Riina   1988-1995 muusika  
Lossmann (Härm), Anne   1989-1992 võõrkeel  
Mikkor, Linda   1989-2003 keemia  
Neppo, Janika   1989-1992 algklasside õpetaja  
Pisarev, Eri   1990-2018 majandusjuhataja  
Rand, Mart   1990-1998 kunstiõpetus  
Runing, Ene   1990- 2012 kunstiõpetus  
Puu, Kartin   1991-1994 algklasside õpetaja  
Timpson, Jaak   1991-1999 kehaline kasvatus  
Asu, Külliki   1992- & eesti keel  
Luhakooder, Raina   1992- 2017 kehaline kasvatus  
Roosna, Ethel   1992-1993 asendusõpetaja  
Kilgi, Viivi   1992-1994 algklasside õpetaja  
Klaos, Liili   1993-1995 algklasside õpetaja  
Kõva, Endla   1993-2003 füüsika  
Lembavere, Ain   1993-2008 kehaline kasvatus, riigikaitse  
Roosimägi, Maarika   1993- & psühholoog, tugiõpilased  
Pugats, Päärn   1993-1996 inglise keel  
Sak, Kristi   1993-1994 ladina keel  
Ilison, Marika   1994- 2016 algklasside õpetaja  
Juhanson, Aari   1994- 2011 inglise keel  

 

 

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1995 - 2012 Viljandi Maagümnaasium

 
DIREKTOR    
1995 -&  Soopa, Aavo    
ÕPETAJAD    
Kährik (Prost), Pille   1995- 2012 muusikaõpetus  
Raudla, Heiki   1995- 2012 kodanikuõpetus, füüsika  
Vinkmann, Maire   1995-1997 arvutiõpetus  
Gutmann, Gea   1996- & algklasside õpetaja  
Palo, Aavo   1996-2005 kustiõpetus  
Looga (Aleksandrova),Veera   1996-1997 vene keel  
Mägi, Anneli   1997-2007 arvutiõpetus  
Raudsepp, Viivi   1997- 2011 õppealajuhataja  
Agasild, Ardo   1998-2000 füüsika  
Alp, Pilvi   1998-1999 asendusõpetaja  
Kigaste, Maie   1998-2007 inglise keel  
Männik, Katrin   1998- & algklasside õpetaja, õppealajuhataja  
Grünbach, Rein   1999- 2008 kunstiõpetus  
Luik (Kasendi), Anneli   1999- & algklasside õpetaja  
Linnupuu, Andres   1999- 2012 teatrikunst  
Saarelaid, Ilmar   1999-2008 füüsika, loogika  
Vislapuu, Liivi   1999- 2012 ajalugu  
Luhakooder, Jaak   2000- & kehaline kasvatus  
Leinus (Raba), Kristy   2000- & usundiõpetus ladina keel, inglise keel  
Sak, Aita   2000- 2009 saksa keel  
Maalmeister (Miilen), Evelin   2001- 2011 keemia  
Rein, Sirje   2001- 2003 muusikaõpetus  
Teras, Kaili   2001- 2012 inglise keel  
Kiis, Andres   2002-2004 matemaatika  
Lubi, Reet   2002-2005 raamatukoguhoidja  
Paripovich, Nicole   2002-2003 inglise keel  
Müller, Jaan-Valdek   2003- 2009 füüsika  
Tuul, Meeri   2003-& eesti keel  
Sadam, Piret   2003- & inglise keel  
Delgado, Marcia   2003-2004 inglise keel  
Allvee, Innar   2004- 2016 algklasside õpetaja  
Kruusamäe, Jane   2004- & algklasside õpetaja  
Müller, Silvi   2004- 2009 inglise keel  
Nõmmik, Marek   2004-2006 huvijuht, noorkotkaste juht  
Reili, Sigrid   2004- 2012 prantsuse keel  
Sukk, Merle   2004- 2013 matemaatika  
Tiit, Helje   2004- & saksa ja inglise keel  
Saamot, Tiina   2004-2012 inglise keel  
Smolina, Liina   2005- & raamatukoguhoidja  
Sinimaa, Mait   2005-& tööõpetus  
Lina, Maret   2005-2011 sotsiaalpedagoog  
Kirss, Margit   2006-2014 inglise keel  
Lükk, Ülle   2006-2019 matemaatika  
Mägi, Ain   2006-2013 huvijuht  
Mikkor, Linda   2006-2008 keemia  
Pai, Hedi-Kai   2006-2010 muusika  
Mägi (Rajaste), Liina   2006-2021 klassiõpetaja   
Tullino, Airi   2006-2014 füüsika  
Golub, Tatjana   2007-2008 kodutütred  
Mets, Triin   2007-& klassiõpetaja  
Niit, Eha   2007-& arvutiõpetus  
Reinart, Meelis   2007-& füüsika, infotehnoloogia, matemaatika  
Rink, Eve   2007-& klassiõpetaja  
Sepp, Leida   2007-2013 inglise keel  
Lõhmus (Tekko), Merle   2007-& HEV-koordinaator, vene keel  

Luik, Toivo

 

2008-2014

matemaatika

 
Käiväräinen, Kirsti     2009-&    soome keel   
Koks, Marko                2010-2013 kehaline kasvatus  
Kukk, Elina    2010-2019 klassiõpetaja   
Imelik, Ingrid    2011-2012 inglise keel  
Lond, Annika   2011-& klassiõpetaja  
Mikkor, Linda   2011-2012 keemia  
Kadak, Annika   2012-2014 sotsiaalpedagoog  

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

2012 - & Viljandi Kesklinna Kool

       
Heinsalu, Heleken   2012-2015 abiõpetaja, logopeed  
Kivisild, Esta   2012-& muusika  
Ingi (Loit), Kätlin   2012-2018 matemaatika  
Härm, Enid   2012-& inglise keel  

Tirgo, Elina

  2013-& huvijuht, ettevõtlus  
Pihel-Hein, Kersti   2013-& klassiõpetaja  
Orobko, Kaja   2013-& kehaline kasvatus  
Saar, Pille   2013-& eesti keel  
Tensing, Katrin   2013-& klassiõpetaja  
Pendonen, Pille   2013-& klassiõpetaja  
Aleksius, Helen   2013-& klassiõpetaja   
Mets, Heli   2013-& tugiisik  
Roht, Anu   2014-& inglise keel  
Ojamaa, Jüri   2014-& füüsika, loodusõpetus, matemaatika  
Sadam, Rene   2014-& matemaatika  
Varblane, Kersti   2014-& keemia, loodusõpetus  
Hanson, Kätlin   2014-2017 sotsiaalpedagoog  
Lohu, Külliky   2014-& eesti keel, ajalugu, käsitöö  
Aas, Erika   2014-& eesti keel  
Eller, Tea   2016-& abiõpetaja  
Jaani, Annika   2016-& klassiõpetaja  
Paulus, Anneli   2016-& eripedagoog  
Siil, Riho   2016-& kehaline kasvatus  
Stein, Markus   2016-& vene keel, ajalugu  
Schultz, Melena   2017-& inglise keel  
Vare, Mare   2017-& abiõpetaja  
Laprik, Kalli   2017-& kehaline kasvatus  
Reitav, Urmo   2017-2017 ühiskonnaõpetus  
Põder, Aires   2017-2017 sotsiaalpedagoog  
Tikkerbär, Kristi   2017-& sotsiaalpedagoog  
Luht, Mare   2018-& ühiskonnaõpetus  
Saar, Eve   2018-& abiõpetaja  
Urva, Ille   2018-2022 abiõpetaja  
Alliksaar, Helgi   2018-2020 inglise keel  
Hansen, Marianne   2018-2018 matemaatika  
Aava, Maret   2018-& abiõpetaja  
Mändmaa, Katrin   2018-& abiõpetaja  
Joandi, Reti   2018-& klassiõpetaja  
Hommuk, Marika   2018-& abiõpetaja  
Alvre, Priit   2018-& haldusjuht  
Rumjantsev, Ingrid   2019-& klassiõpetaja  
Järv, Ingrit   2019-2019 sotsiaalpedagoog  
Ool, Eva   2019-& klassiõpetaja, matemaatika  
Vorobjov, Lilian   2019-& klassiõpetaja  
Reinsalu, Kertu   2019-& HEV-koordinaator, sotsiaalpedagoog  
Reitav, Urmo   2019-2020 arendusjuht  
Liesment, Anu   2019-2020 abiõpetaja  
Terje Põvvat   2021-2022 bioloogia  
Merle Mets   2022-& muusikaõpetus  
Ene Savi   2022-& HEV koordinaator  
Mann Rask    2022-& huvijuht  

 

 

 

1940-1941 Viljandi II Keskkool

 
1941-1944 Viljandi II Gümnaasium  
10. nov. 1944-1962 Viljandi II Keskkool  
DIREKTORID
1940 - 1949 Anton Härma
1949 - 1952 Artur Reemer
1952 - 1955 Sulev Jänes
1955 - 1960 Harald Tekko
1960 - 1962 Velli Kivistik
ÕPETAJAD
Arviste, Eduard 1940-1942 matemaatika
Härma, Anton 1940-1949 ladina keel
Kuld, Elmar 1940-1941 ja 1944/45 vanempioneerijuht, komsorg
Peerna, Hilda 1940-1942 saksa keel, inglise keel
Varrik, Mihkel 1940-1941 ajalugu
Vissak, Daisy 1940-1941 vanempioneerijuht
Tint, Tiia 1940-1942 ajalugu
Kilk, E. 1941-1942
Laur, A. 1941-1942
Riisenberg, Johanna 1941-1942 vene keel, matemaatika
Roos, H. 1941-1942 saksa keel
Aardemäe, E. 1944-1945
Haud, Maimu 1944-1945 vanempioneerijuht
Riisenberg, Johanna 1944-1950 vene keel, matemaatika
Ibrus, Hilda 1944-1955 eesti keel, matemaatika, joonestamine
Juurme, Alma 1944-1950 vene keel, inglise keel
Kaasik, August 1944-1952 poiste tööõpetus
Karolin, Ernst 1944-1956 maateadus, raamatukoguhoidja
Kondas, Paul 1944-1946 ajalugu, konstitutsioon
Kõverjalg, Paula 1944-1963 inglise keel, algõpetus
Köögardal, Salme 1944-1961 ajalugu, konstitutsioon
Metsamärt, Voldemar 1944-1949 eesti keel, matemaatika, vene keel
Pelt, Eduard 1944-1957 loodusõpetus, maateadus, raamatupidamine
Raandi, Jaan 1944-1964 matemaatika, füüsika, kehaline kasvatus
Rebane, Klaara 1944-1955 vene keel
Riisalo, Jaan 1944-1953 eesti keel
Sasi, Vilhelm 1944-1956 loodusõpetus, maateadus, keemia
Tavaste, Heino 1944-1945 vanempioneerijuht
Tünder, Vello 1944-1950 muusika
Tüüts, Heldur 1944-1947 kehaline kavatus, eesti keel, matemaatika
Vihman, Anna 1944-1950 eesti keel, matemaatika, tööõpetus, laulmine
Vinnal, Anna 1944-1950  
Sergejev, Sergei 1944-1946 sõjaline õpetus
Aabram, Marta 1945-1949 inglise keel
Henrichson, Boris 1945-1962 matemaatika
Kõiv, Alfred 1945-1946
Nurk, Salme 1945-1946 eesti keel, matemaatika, joonestamine
Nurmela, Voldemar 1945-1948 sõjaline õpetus
Oskar, Frieda 1945-1947
Rebase, Salme 1945-1952 vene keel
Koit, Linda 1946-1950 eesti keel
Kurvits, Hans 1946-1948
Rüütel (Lepp), Elvi 1946-1952 matemaatika
Soobik (Pärtel), Virve 1946-1954 võõrkeel, matemaatika, eesti keel
Rätsep, Laine 1946-1950 kirjandus
Rull, Silvia 1947-1948 inglise keel
Alvre, Paul 1948-1949 ladina keel
Goltsova, Antonina 1948-1949 vene keel
Jänes, Sulev 1948-1955 ajalugu
Krigul, Paul 1948-1962 muusika
Laur, Hugo 1948-1949 kehaline kasvatus
Niinemäe, Orest 1948-1954 loodusõpetus, ajalugu
Saks, Paul 1948-1950 loogika, psühholoogia
Štšerbakov, Anatoli 1948-1963 sõjaline õpetus
Kuusik, Salme 1949-1954 eesti keel, loogika, 1952-54 õppealajuhataja
Schmidt, Eha 1949-1962 saksa keel
Laante, Helene 1950-1954 raamatukoguhoidja
Laante, Rolain 1950-1952 vanempioneerijuht
Kuusik, Helje 1950-1965 eesti keel, psühholoogia
Müürisepp, Johanna 1950-1952
Rainer, Joann 1950-1953 geograafia
Ranna, Raimond 1950-1994 kehaline kasvatus
Rump, Eha 1950-1953 algõpetus
Speek, Niina 1950-1953 loodusõpetus
Tšebotareva, Ludmilla 1950-1951 vene keel
Tulp, Helju 1950-1953 algõpetus
Jürgen, Roman 1951-1953 konstitutsioon
Keerutaja, Harry 1951-1962 matemaatika
Laante, Helene 1951-1952 raamatukoguhoidja
Margna, Udo 1951-1952 vanempioneerijuht
Puusepp, Asta 1951-1952 inglise keel
Raidal, Regina 1951-1956 algõpetus
Taamal, Milvi 1951-1952 vene keel
Lindepuu (Tsvetkova), Aime 1951-1977 algõpetus, õppealajuhataja (1962-77)
Vare, Salme 1951-1952 algõpetus
Võit, August 1951-1952 õppealajuhataja (1/2 kohta)
Andra, Linda 1952-1965 matemaatika
Jänes, Evi 1952-1962 keemia, õppealajuhataja (1961-62)
Karelson, Sinaida 1952-1984 vene keel
Keerutaja (Pääsuke), Vaike 1952-1956 kehaline kasvatus, rahvatants
Leet, Rein 1952-1954 vanempioneerijuht
London, Lydia 1952-1956 vene keel
Peiker, Leida 1952-1956 eesti keel
Ariva, Linda 1953-1956 inglise keel
Hallas, Erna 1953-1954
Kask, Juhan 1953-1954
Kivistik (Kukk), Velli 1953-1969 geograafia, õppealajuhataja (1954-60), dir.(1960-62)
Kurik, Lea 1953-1954 algõpetus
Remmel, Ella 1953-1954
Räägel, Eduard 1953-1954
Tamme, Madis 1953-1954
Vaher, Maire 1953-1954
Koolmeister, Karin 1954-1955 eesti keel
Maaring, Eva 1954-1956 geograafia, bioloogia
Martin, Silvia 1954-1979 algõpetus
Nurmela, Luule 1954-1956 anatoomia
Riit, Leili 1954-1956 vanempioneerijuht
Toonikus, Agathe-Alice 1954-1984 eesti keel
Eilonen, Evi 1955-1956 vanempioneerijuht
Freiberg, Asta 1955-1956 algõpetus
Leinbock, Sinaida 1955-1956 vene keel
Murakin, Liina 1955-1956 vene keel, joonestamine
Norvik, Madis 1955-1958 eesti keel ja kirjandus
Ots, Salme 1955-1956 käsitöö
Peterson, Hilja 1955-1962 eesti keel, õppealajuhataja (1960-61)
Purje, Maia 1955-1962 joonistamine, käsitöö
Tuhkanen, Elvi 1955-1960 vanempioneerijuht
Tuhkanen, Vladimir 1955-1956 vene keel
Kuhi, Juta 1956-1980 algõpetus
Seemen, Arno 1956-1964 matemaatika, füüsika
Säde, Eva 1956-1978 käsitöö
Tekko, Minda 1956-1983 matemaatika
Lukka, Elvi 1956-1978 asjaajaja
Blumberg, Šeine 1957-1971 vene keel
Nipper, Aime 1957-1965 vene keel
Jaska, Elfriede 1958-1981 inglise keel
Park, Aino 1958-1971 kasvataja
Ranna, Ilme 1958-1980 bioloogia, geograafia
Reinok, Linda 1958-1982 ajalugu
Leiur, Leida 1959-1981 kehaline kasvatus
Kartus, Veera 1960-1980 saksa keel
Meos, Jaan 1960-1998 matemaatika
Ott, Hillar 1960-1994 eesti keel
Raandi, Ellen 1960-1968 majandusjuhataja
Reinold, Mall 1960-1967 eesti keel
Saar, Tiiu 1960-1965 eesti keel, vanempioneerijuht
Alla, Maimu 1961-1970 võõrkeel
Lattik, Riina 1961-2002 raamatukoguhoidja
Suigussaar, Endel 1961-1963 poiste tööõpetus, töökoja meister

 

 

 

 

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1962-1975 Viljandi IV 8-kl. Kool

DIREKTORID
1962-1970 Pukk, Alfred
1970-1976 Moora, Asta
ÕPETAJAD
Aasa, Koidula 1962-1969 eesti keel
Aava, Evi 1962-1973 bioloogia, geograafia
Animägi, Alice 1962-1965 algklasside õpetaja
Hunt, Helle-Mai 1962-1976 joonistamine, kasvataja
Juul, Reet 1962-1969 ajalugu
Kadajane, Aino 1962-1981 bioloogia, keemia
Karu, Leida 1962-1976 algklasside õpetaja
Kilgi, Viivi 1962-1976 algklasside õpetaja
Käit, Virve 1962-1963 logopeed
Laar, Salme 1962-1964 laulmine
Land,Endel 1962-1998 poiste tööõpetus
Lindepuu, Aime 1962-1977 algklasside õpetaja, õppealajuhataja
Moks, Lea 1962-1965 algklasside õpetaja
Palm, Anna 1962-1968 algklasside õpetaja
Pikkor, Helle 1962-1963 vanempioneerijuht
Pommer, Astrid 1962-1968 saksa keel
Priks, Siivia 1962-1976 eesti keel
Pukk, Marta 1962-1965 inglise keel
Siig(Pärt), Maali 1962-1973 algklasside õpetaja
Siitam, Alma 1962-1967 tüdrukute tööõpetus
Sõlg, Luule 1962-1963 kehaline kasvatus
Tsirnask, Hugo 1962-1967 matemaatika
Tsirnask, Salme 1962-1967 algklasside õpetaja
Tusti, Anita 1962-1974 algklasside õpetaja
Veliste, Evi 1962-1965 algklasside õpetaja
Väine, Eve 1962-1973 kasvataja
Väre, Virve 1962-1971 kasvataja
Kahu, Heli 1962-1983 muusikaõpetus
Lomp, Milvi 1963-1991 kehaline kasvatus, vanempioneerijuht
Maimre, Merike 1963-2006 algklasside õpetaja
Piiroja, Ülle 1963-1966 asendusõpetaja
Raudsepp, Kersti 1963-1968 kehaline kasvatus
Grünbach, Milvi 1964-1969 tütarlaste tööõpetus
Pais, Elvi 1964-1965 vanempioneerijuht
Soosaar, Mati 1964-1966 laborant
Baum, Riina 1965-2005 tütarlaste tööõpetus
Orav, Urve 1965-1967 füüsika
Tamm, Leili 1965-1968 algklasside õpetaja
Toom, Laine 1965-1968 vanempioneerijuht
Põder, Anne 1966-2012 algklasside õpetaja
Sooaluste, Liis 1966-1980 muusikaõpetus
Harvonen, Irja 1967-1976 algklasside õpetaja
Kaasik, Krista 1967-1968 algklasside õpetaja
Kuusk, Kalju 1967-1968 füüsika
Ruus (Lill), Ella 1967-1978 algklasside õpetaja
Tamm, Jaak 1967-1971 füüsika, matemaatika
Õngo, Indrek 1967-1968 laborant
Haljand, Meta 1968-1976 direktori asetäitja majanduse alal
Paldra, Reet 1968-1969
Timpson, Urve 1968-1977 vanempioneerijuht
Sinimaa (Varrak), Reet 1969-2012 eesti keel, õppealajuhataja (1976-81), raamatukoguhoidja
Aun, Tiina 1969-2012 kehaline kasvatus
Lukka, Elvi 1969-1978 sekretär
Kurik, Salme 1969-1971 vene keel
Takk, Glaidis 1969-1970 vanempioneerijuht
Moora, Asta 1969-1983 ajalugu
Luik, Toivo 1969-1975 matemaatika, füüsika
Sims, Ester 1971- 2021 laborant, bioloogia
Jänes, Helle 1972-2007 inglise keel
Külm, Alu 1972-1973 matemaatika
Lääne, Paul 1972-1984 saksa keel
Puis, Helle-Milvi 1972- 2010 saksa keel
Valgmäe, Heldur 1972-2001 male, matemaatika, kasvataja
Ruut, Raivo 1973-1974 matemaatika
Sombri, Tiina 1973- 2016 vene keel
Luik, Ene 1974- 2009 matemaatika
Moora (Tammets), Malle 1974- ? geograafia
Arba (Tamm), Maie 1975-1995 algklasside õpetaja
Liiva (Uussaar), Sirje 1975- & vene keel, saksa keel

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1976-1995 J. Köleri nim. Viljandi IV Keskkool

  DIREKTORID   1976-1978 Moora, Asta   1978-& Soopa, Aavo   ÕPETAJAD   Ennemuist, Lehti   1976-1981 algklasside õpetaja   Grigorjeva, Hilma   1976-1978 vene keel   Järvekülg, Eero   1976-1997 füüsika, õppealajuhataja   Klettenberg, Linda   1976-1980 keemia   Klettenberg, Toomas   1976-1980 füüsika   Last, Herbert   1976-1977 eesti keel   Lehtla, Helge-Mai   1976-2001 algklasside õpetaja   Mäe, Lilian   1976-1984 eesti keel, õppealajuhataja   Mäe (Elijas),Vesta   1976-1978 vene keel   Saar, Niina   1976-1977 algklasside õpetaja   Uusjärv, Elfi   1976-1991 eesti keel   Vainjärv, Mare   1976-1977     Kiin(Käärik), Aili   1977- 2012 eesti keel, kirjandus, huvijuht   Kuusik, Mare   1977-1995 kunstiõpetus   Kärt, Astrid   1977-1987 algklasside õpetaja   Lementar, Tatjana   1977-1978 algklasside õpetaja   Külm, Alu   1977-2006 matemaatika   Luik,Tiiu   1977-2008 ajalugu, ringijuht   Raadik, Anu   1977-1982 algklasside õpetaja   Rinaldi, Aino   1977- ? laborant   Uibo, Luule-Miralda   1977-1979 kasvataja   Uusna, Ly   1977-1978 vanempioneerijuht   Malmsten(Vadi), Marika   1977-1984 vene keel, inglise keel   Luup, Rein   1978-1979 kunstiõpetus   Klettenberg (Kask), Juta   1978-1982 eesti keel   Kuhi, Kalli   1978-1980 raamatukoguhoidja   Merila, Niina   1978-1981 vene keel, majandusjuhataja   Siitin, Tanja   1978-1979 vene keel   Sõsa, Irina   1978-1982 vene keel   Šišov, Aleksander   1978-1985 sõjaline algõpetus, kehaline kasvatus   Netšajeva, Ludmilla   1978-1984 vene keel   Kaalep, Ivi   1979-1980 eesti keel   Kost, Marve   1979-1980 geograafia   Mäeks, Mare   1979-2011 matemaatika   Allev (Taal), Margot   1979-1993 sekretär   Tomingas, Aime   1979-1982 algklasside õpetaja   Anniko, Silver   1980-1981 kunstiõpetus   Anniko, Tatjana   1980- & kunstiõpetus   Ivask (Mändla), Eve   1980- & geograafia   Lunter (Pilv), Alli   1980- 2017 eesti keel   Alp, Milvi   1981- 2012 eesti keel   Kandla, Karmen   1981-1982 algklasside õpetaja   Karist, Arvo   1981-1982 füüsika   Lauer, Külli   1981-1993 algklasside õpetaja, kunstiõpetus   Tutt (Mäesaar), Pille   1981-1995 algklasside õpetaja   Naarits, Mai   1981- 2017 kehehaline kasvatus   Pugats, Päärn   1981-1987 võõrkeel   Tori, Liivi   1981-1984 muusikaõpetus   Oja(Smitt), Rita   1981- 2022 vene keel   Arnim, Viivu   1982-2007 kehaline kasvatus, kodutütred   Grauberg, Rein   1982-1983 bioloogia   Kangro (Helinurm), Riina   1982- & ajalugu   Liivamägi (Sügis), Ulvi   1982-1985 algklasside õpetaja   Looga (Aleksandrova),Veera   1982-1992 vene keel   Martinson, Elvi   1982-1987 majandusjuhataja   Mälgand (Tõnisalu), Kaina   1982- & algklasside õpetaja   Muhametzjanova, Railja   1982-1987 vene keel   Pisarev, Malle   1982- 2022 klassivälise töö organisaator, muusika   Saar, Külli   1982-1984 ajalugu ja ühiskonnaõpetus   Rähn, Toomas   1982- 2012 arvutiõpetus, matemaatika   Sarap, Ene   1982-1984 saksa keel   Isakannu(Tuvi), Helgi,   1982-2014 bioloogia   Vaht, Elfrida   1982-1983 vene keel   Aver, Ene   1983-1994 kunstiõpetus   Aver, Roman   1983-1987 klassivälise töö organisaator   Kivimägi, Kersti   1983-1988 keemia   Segar (Tamsalu), Heli   1983-2004 vene keel, inglise keel   Toomsalu, Ene   1983- 1993 eesti keel   Jürgens (Born), Elli   1984-1988 algklasside õpetaja   Kark (Panikarovskaja), Jelena   1984-1991 vene keel   Kurvits, Tiit   1984-1985 kehaline kasvatus   Põld, Kalli   1984- & algklasside õpetaja, õppealajuhataja   Veskioja, Eve   1984-1993 vanempioneerijuht   Arjakas, Küllo   1984-1986 ajalugu   Ilves, Liivi   1985-& algklasside õpetaja   Stein, Markus   1985-2004 vene keel, huvijuht   Tobro, Oliver   1985-1986 bioloogia   Veski, Olga   1985-1986 vene keel   Vihma, Heidi   1985-1987 eesti keel   Artma (Päiv), Irene   1986- 2012 eesti keel   Hein, Ljubov   1986-1989 vene keel   Jalak, Jüri   1986-1987 sõjaline algõpetus   Kravik, Olga   1986-1992 vene keel   Kravik, Toomas   1986-1992 ajalugu   Laam, Ülle   1986-1991 algklasside õpetaja   Norden, Merit   1986-1988 algklasside õpetaja   Ojamaa, Indrek   1986-1998 kehaline kasvatus   Raidmäe, Aime   1986-1990 algklasside õpetaja   Saar, Andero   1986-1987 geograafia   Takkel, Mare   1986-1991 algklasside õpetaja   Uustal, Heddy   1986- 2011 algklasside õpetaja   Veskioja, Andrus   1986-1993 geograafia   Malmsten (Vadi), Marika   1987-2012 vene keel, inglise keel   Abakumova, Maria   1987-1988 geograafia   Lepla, Aarne   1987-1989 kunstiõpetus   Lillemägi, Merike   1987-1990 algklasside õpetaja   Ojalill, Viivika   1987- 2013 logopeed   Saavaste, Aino   1987-1988 saksa keel   Varusk, Pille   1987-1990 vene keel   Virkala, Maia   1987-1988 vanempioneerijuht   Johani, Anu   1988-1991 algklasside õpetaja   Kais, Kalju   1988-1991 sõjaline algõpetus   Kangro, Marika   1988-2000 saksa keel   Kütt, Urve   1988-1989 algklasside õpetaja   Metsamäe, Hedi   1988-1990 algklassid   Sibulina, Rita   1988-1988 algklasside õpetaja   Trumm, Riina   1988-1995 muusika   Lossmann (Härm), Anne   1989-1992 võõrkeel   Mikkor, Linda   1989-2003 keemia   Neppo, Janika   1989-1992 algklasside õpetaja   Pisarev, Eri   1990-2018 majandusjuhataja   Rand, Mart   1990-1998 kunstiõpetus   Runing, Ene   1990- 2012 kunstiõpetus   Puu, Kartin   1991-1994 algklasside õpetaja   Timpson, Jaak   1991-1999 kehaline kasvatus   Asu, Külliki   1992- & eesti keel   Luhakooder, Raina   1992- 2017 kehaline kasvatus   Roosna, Ethel   1992-1993 asendusõpetaja   Kilgi, Viivi   1992-1994 algklasside õpetaja   Klaos, Liili   1993-1995 algklasside õpetaja   Kõva, Endla   1993-2003 füüsika   Lembavere, Ain   1993-2008 kehaline kasvatus, riigikaitse   Roosimägi, Maarika   1993- & psühholoog, tugiõpilased   Pugats, Päärn   1993-1996 inglise keel   Sak, Kristi   1993-1994 ladina keel   Ilison, Marika   1994- 2016 algklasside õpetaja   Juhanson, Aari   1994- 2011 inglise keel  

 

 

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

1995 - 2012 Viljandi Maagümnaasium

  DIREKTOR     1995 -&  Soopa, Aavo     ÕPETAJAD     Kährik (Prost), Pille   1995- 2012 muusikaõpetus   Raudla, Heiki   1995- 2012 kodanikuõpetus, füüsika   Vinkmann, Maire   1995-1997 arvutiõpetus   Gutmann, Gea   1996- & algklasside õpetaja   Palo, Aavo   1996-2005 kustiõpetus   Looga (Aleksandrova),Veera   1996-1997 vene keel   Mägi, Anneli   1997-2007 arvutiõpetus   Raudsepp, Viivi   1997- 2011 õppealajuhataja   Agasild, Ardo   1998-2000 füüsika   Alp, Pilvi   1998-1999 asendusõpetaja   Kigaste, Maie   1998-2007 inglise keel   Männik, Katrin   1998- & algklasside õpetaja, õppealajuhataja   Grünbach, Rein   1999- 2008 kunstiõpetus   Luik (Kasendi), Anneli   1999- & algklasside õpetaja   Linnupuu, Andres   1999- 2012 teatrikunst   Saarelaid, Ilmar   1999-2008 füüsika, loogika   Vislapuu, Liivi   1999- 2012 ajalugu   Luhakooder, Jaak   2000- & kehaline kasvatus   Leinus (Raba), Kristy   2000- & usundiõpetus ladina keel, inglise keel   Sak, Aita   2000- 2009 saksa keel   Maalmeister (Miilen), Evelin   2001- 2011 keemia   Rein, Sirje   2001- 2003 muusikaõpetus   Teras, Kaili   2001- 2012 inglise keel   Kiis, Andres   2002-2004 matemaatika   Lubi, Reet   2002-2005 raamatukoguhoidja   Paripovich, Nicole   2002-2003 inglise keel   Müller, Jaan-Valdek   2003- 2009 füüsika   Tuul, Meeri   2003-& eesti keel   Sadam, Piret   2003- & inglise keel   Delgado, Marcia   2003-2004 inglise keel   Allvee, Innar   2004- 2016 algklasside õpetaja   Kruusamäe, Jane   2004- & algklasside õpetaja   Müller, Silvi   2004- 2009 inglise keel   Nõmmik, Marek   2004-2006 huvijuht, noorkotkaste juht   Reili, Sigrid   2004- 2012 prantsuse keel   Sukk, Merle   2004- 2013 matemaatika   Tiit, Helje   2004- & saksa ja inglise keel   Saamot, Tiina   2004-2012 inglise keel   Smolina, Liina   2005- & raamatukoguhoidja   Sinimaa, Mait   2005-& tööõpetus   Lina, Maret   2005-2011 sotsiaalpedagoog   Kirss, Margit   2006-2014 inglise keel   Lükk, Ülle   2006-2019 matemaatika   Mägi, Ain   2006-2013 huvijuht   Mikkor, Linda   2006-2008 keemia   Pai, Hedi-Kai   2006-2010 muusika   Mägi (Rajaste), Liina   2006-2021 klassiõpetaja    Tullino, Airi   2006-2014 füüsika   Golub, Tatjana   2007-2008 kodutütred   Mets, Triin   2007-& klassiõpetaja   Niit, Eha   2007-& arvutiõpetus   Reinart, Meelis   2007-& füüsika, infotehnoloogia, matemaatika   Rink, Eve   2007-& klassiõpetaja   Sepp, Leida   2007-2013 inglise keel   Lõhmus (Tekko), Merle   2007-& HEV-koordinaator, vene keel  

Luik, Toivo

 

2008-2014

matemaatika

  Käiväräinen, Kirsti     2009-&    soome keel    Koks, Marko                2010-2013 kehaline kasvatus   Kukk, Elina    2010-2019 klassiõpetaja    Imelik, Ingrid    2011-2012 inglise keel   Lond, Annika   2011-& klassiõpetaja   Mikkor, Linda   2011-2012 keemia   Kadak, Annika   2012-2014 sotsiaalpedagoog  

 

 

Õpetajad on järjestatud tööleasumise aasta järgi

2012 - & Viljandi Kesklinna Kool

        Heinsalu, Heleken   2012-2015 abiõpetaja, logopeed   Kivisild, Esta   2012-& muusika   Ingi (Loit), Kätlin   2012-2018 matemaatika   Härm, Enid   2012-& inglise keel  

Tirgo, Elina

  2013-& huvijuht, ettevõtlus   Pihel-Hein, Kersti   2013-& klassiõpetaja   Orobko, Kaja   2013-& kehaline kasvatus   Saar, Pille   2013-& eesti keel   Tensing, Katrin   2013-& klassiõpetaja   Pendonen, Pille   2013-& klassiõpetaja   Aleksius, Helen   2013-& klassiõpetaja    Mets, Heli   2013-& tugiisik   Roht, Anu   2014-& inglise keel   Ojamaa, Jüri   2014-& füüsika, loodusõpetus, matemaatika   Sadam, Rene   2014-& matemaatika   Varblane, Kersti   2014-& keemia, loodusõpetus   Hanson, Kätlin   2014-2017 sotsiaalpedagoog   Lohu, Külliky   2014-& eesti keel, ajalugu, käsitöö   Aas, Erika   2014-& eesti keel   Eller, Tea   2016-& abiõpetaja   Jaani, Annika   2016-& klassiõpetaja   Paulus, Anneli   2016-& eripedagoog   Siil, Riho   2016-& kehaline kasvatus   Stein, Markus   2016-& vene keel, ajalugu   Schultz, Melena   2017-& inglise keel   Vare, Mare   2017-& abiõpetaja   Laprik, Kalli   2017-& kehaline kasvatus   Reitav, Urmo   2017-2017 ühiskonnaõpetus   Põder, Aires   2017-2017 sotsiaalpedagoog   Tikkerbär, Kristi   2017-& sotsiaalpedagoog   Luht, Mare   2018-& ühiskonnaõpetus   Saar, Eve   2018-& abiõpetaja   Urva, Ille   2018-2022 abiõpetaja   Alliksaar, Helgi   2018-2020 inglise keel   Hansen, Marianne   2018-2018 matemaatika   Aava, Maret   2018-& abiõpetaja   Mändmaa, Katrin   2018-& abiõpetaja   Joandi, Reti   2018-& klassiõpetaja   Hommuk, Marika   2018-& abiõpetaja   Alvre, Priit   2018-& haldusjuht   Rumjantsev, Ingrid   2019-& klassiõpetaja   Järv, Ingrit   2019-2019 sotsiaalpedagoog   Ool, Eva   2019-& klassiõpetaja, matemaatika   Vorobjov, Lilian   2019-& klassiõpetaja   Reinsalu, Kertu   2019-& HEV-koordinaator, sotsiaalpedagoog   Reitav, Urmo   2019-2020 arendusjuht   Liesment, Anu   2019-2020 abiõpetaja   Terje Põvvat   2021-2022 bioloogia   Merle Mets   2022-& muusikaõpetus   Ene Savi   2022-& HEV koordinaator   Mann Rask    2022-& huvijuht  

õpetajad aastatel 1917-1939 (Viljandi Eesti Reaalgümnaasium, Viljandi Maakonna Poeglaste Reaalgümnaasium)

õpetajad aastatel 1940-1961 (Viljandi II Keskkool, Viljandi II Gümnaasium, Viljandi II Keskkool)

õpetajad aastatel 1962-1975 (Viljandi IV 8-kl. Kool)

õpetajad aastatel 1976-1995 (J. Köleri nim. Viljandi IV Keskkool)

õpetajad aastatel 1995-2012  (Viljandi Maagümnaasium)

õpetajad aastatel 2012- ... (Viljandi Kesklinna Kool)

 

 

1917-1920 Viljandi Eesti Reaalgümnaasium

 
DIREKTORID
Paul Samon (1917-1918),
Mihkel Warrik (1918-1919)
ÕPETAJAD:
1917/18 Freiberg, Lauri, Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Reinfeld, Strekavin, Tekkel, Tubin.
1918/19 Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Strekavin, Tekkel, Tubin, Erasmus, Hasenbusch, Roots, Sulla.
1919/20 Lepp, Libich, Nehlep, Palu, Raudsepp, Strekavin, Tekkel, Tubin, Erasmus, Hasenbusch, Roots, Sulla, August Arumäe.
1920-1940 Viljandi Maakonna Poeglaste Reaalgümnaasium
DIREKTOR Theodor Koik (1919-1940), matemaatika, füüsika, astronoomia
ABI (alates sept. 1920) Valter Tekkel 1917-1932, maateadus, usuõpetus.
ÕPETAJAD:
Adamson, Thomas 1920-1921  
Depman, Luise 1920-1928 eesti keel
Einglas, Elvine 1920-1921  
Ellrich, Thea 1920-1938 inglise keel
Freiberg, Karl 1920-1921  
Friländer, Otto 1920-1921  
Grünwald, Karl 1920-1926 muusika  
Hermann, Anton 1920-1921  
Knüpffer, Felix 1920-1921  
Kukk, Peeter 1920-1925 ajalugu, filosoofia
Maide, August 1920-1921  
Norden, Leontine 1920-1921  
Ohtla, Ella 1920-1921  
Ohtla, Mihkel 1920-1921  
Oissar, Meeta 1920-1921  
Ruubel, Hans 1920-1921  
Rängel, Peeter 1920-1928 eesti keel
Sander, Erika 1920-1923  
Schotovsky, Nikolai 1920-1923  
Tamman, Jaan 1920-1921  
Vigel, Eduard 1920-1921  
Vihman, Liisa 1920-1924 matemaatika, eetika, maateadus
Virin, Oskar 1920-1921  
Bogdanoff, Aleksander 1921-1922  
Goebel, Konrad 1921-1922  
Hist, Jaan 1921-1925 joonistamine
Hoffmann, Carl 1921-1939 saksa keel, ladina keel
Kümmel, Johan 1921-1925  
Parol, Arnold 1921-1922  
Pihlak, Johannes 1921-1922  
Pohla, Mihkel 1921-1926 loodusteadused
Tannberg (Tarre), Gustav 1921-1922 matemaatika
Feldman, G. 1922-1924  
Hanschmidt, A. 1922-1924 keemia, loodusõpetus, füüsika
Koritz, J. 1922-1923  
Kymäläinen, J. 1922-1937 poiste tööõpetus
Tekkel, E. 1922-1923  
Frei, O. 1922-1924  
Depman, J. 1922-1925 kodanikuteadus
Farve, A. 1923-1925 saksa keel
Jaakson, O. 1923-1924  
Kuusik, P. 1923-1924  
Kurrik, J. 1923-1924  
Oissar, E. 1923-1924  
Kibe, E. 1924-1928 matemaatika, kosmograafia, füüsika
Sandberg, E 1924-1925 saksa keel, inglise keel
Westren-Doll, A. 1924-1939 usuõpetus, ladina keel
Fuks, J. 1925-1926  
Ilves, B. 1925-1927 saksa keel,  inglise keel
Linnamägi, Arnold 1926-1940 keemia, loodusõpetus
Mager, Julius 1926-1961 joonistamine
Reimann (Reimo), Karl 1926-1944 võimlemine, ühiskonnaõpetus
Suik, A. 1926-1928  
Tigane, M. 1926-1927 muusika, koorilaul
Usai, Mihkel 1926-1932 matemaatika, füüsika
Saar, Joosep 1927-1942 muusika
Kublin, Eduard 1928-1944 sõjaline õpetus
Parmas, Oskar 1928-1930 eesti keel
Kinnunen, J. 1929-1930 ehitustehnika
Kõiv, Alfred 1929-1946 usuõpetus
Mölder, Karl 1932-1934 botaanika, keemia
Torm, ...    
Elbrecht, ...    
Kuusik, Elmar 1930-1941 ajalugu
Loog, Meta 1930-1941 eesti filoloogia
Saarend, Eduard 1930-1962 füüsika
Seim, Heline 1930-1935 filosoofia
Vilms, Else 1930-1944 saksa keel
Joalo, Liidia 1932-1953 maateadus, keemia, loodusteadus
Päri, Linda 1932-1952 1948-52 õppealajuhataja, kaubanduslik aritmeetika
Raag, Irene 1932-1939 võõrkeel
Ruubel, Hans 1932-1949 eesti keel, direktori asetäitja
Kiiman, Eugen 1935-1936 matemaatika
Madisson,... 1936-1937 saksa keel
Moritz, Ilse 1936-1937 võimlemine
Rootamm, Liis 1936-1937 kiirkiri, masinakiri
Salm, Voldemar 1936-1937 riigikaitse
Uustalu, Leida 1937-1944  eesti keel
Fuks, Salme 1939-1957 vene keel, saksa keel

Koostööpartnerid

Kontakt

Viljandi Kesklinna Kool
Uueveski tee 1, Viljandi 71004
434 2360
sekretar@klk.vil.ee

Olulisemad kontaktid

Direktor Aavo Soopa518 5372
Õppejuht Katrin Männik, 1.-4. klassid534 27655
Õppejuht Kalli Põld, 5.-9. klassid574 94699
Huvijuht Elina Tirgo526 8660

Viljandi Kesklinna Kool

registrikood 75005400
ak EE311010302005664003